7. února 1976, Darryl Sittler si připsal 10 bodů v zápase proti Bruins

NHL od toho dne neprožila večer jako byl ten 7. února 1976. Před 36-ti lety si připsal útočník Maple Leafs Darryl Sittler 10 bodů za šest branek a čtyři asistence v zápase proti Bostonu Bruins, který Leafs vyhráli 11-4.

Vytvořil tak rekord, který zůstává platný dodnes.

Sittler se stal prvním hráčem NHL, kterému se podařilo vstřelit hat trick ve dvou třetinách v řadě (ve druhé a ve třetí třetině). Ten večer vytvořil Sittler také rekord Maple Leafs v počtu branek v jednom zápase (6) a v počtu bodů (5) v jedné třetině.

Zápas Maple Leafs proti Boston Bruins měl být dalším zápasem základní části. Nikdo neměl tušení, že tento zápas se stane jedním z nejlegendárnějších zápasů v histoii NHL.

Na konci druhé třetiny měli Leafs na svém kontě osm vstřelených branek. Darryl Sittler byl zapletený v sedmi z nich. Nečekaně tak existovala reálná možnost, že by Darryl Sittler mohl vytvořit rekord v počtu bodů v jednom zápase.

„Samozřejmě pokud máte sedm bodů v prvních dvou třetinách, tak víte, že budete mít dobrý zápas,“ řekl Sittler.

Ve druhé přestávce přišel do kabiny týmu statistik a řekl mu, že potřebuje jeden bod k tomu, aby vyrovnal rekord osmi bodů, který do té doby držel útočník Montrealu Maurice Richard z roku 1944.

„V tu chvíli jsem věděl, že mám šanci vyrovnat rekord NHL. Když jsem šel do třetí třetiny, tak tam nebyl žádný tlak nebo cíl, že musím skórovat. Prostě jsem hrál stejně, tak jak jsem se vždycky snažil hrát,“ říkal Sittler dále.

„A prostě se to tak stalo, že jsem v té třetině vstřelil další tři branky,“ dodala nakonec legenda Toronta Maple Leafs a NHL.

Sittler začal třetí třetinu skvěle. První branku vstřelil hned v první minutě hry. Další branku přidal v půlce třetí třetiny. Necelé čtyři minuty před koncem třetí části se Sittler snažil přihrát puk zpoza branky Bostonu na Errola Thompsona, který stál mezi kruhy. Puk se ovšem odrazil od nohy jednoho z obránců a mezi nohy brankáře Dave Reece zapadl za brankovou čáru.

Sittler si tak připsal desátý bod tohoto „magického“ večera.

One thought on “7. února 1976, Darryl Sittler si připsal 10 bodů v zápase proti Bruins