Mats Sundin je stále idolem fanoušků v Torontu

Jen pár dní chybí do slavnostního večera, během kterého Toronto Maple Leafs vyvěsí dres bývalého kapitána Maple Leafs Matse Sundina pod strop Air Canada Centre.

Stane se tak v sobotu 11.2.2012 před domácím zápasem Maple Leafs proti Montrealu Canadiens.

Včera se Mats Sundin zůčastnil autogramiády fanoušků v obchodu Real Sports Apparel sousedící s Air Canada Centre. Přes 400 fanoušků tu čekalo několik hodin na podpis legendy Maple Leafs.

Sobotní slavnost bude možná největší událostí této sezony. Mats Sundin působil v Torontu 13 sezon z toho 11 sezon jako kapitán Maple Leafs.

V úterý se často z davu ozval pokřik „Milujeme tě“ nebo „Chybíš nám“. V sobotu bude atmosféra určitě o mnoho hutnější. Pro většinu fanoušků Maple Leafs je Mats Sundin jedním z největších hráčů tohoto klubu v jeho histroii.

Mats Sundin si fanoušky Maple Leafs získal nejenom oddanými výkony na ledě, kde pro Toronto nechal vše co mohl. Ale také svým úsměvem, díky kterému se stal miláčkem fanoušků během svého působení u Maple Leafs.

„Taky se mi stýská,“ řekl Sundin a dodal, že bude navždy vděčný za možnost hrát hokej v Torontu a pro fanoušky, které Maple Leafs mají.

„Toronto bylo 13 let mým domovem. Pokaždé, když jsem se sem vracel, tak jsem se cítil, že se vracím domů. Jsem tak hrdý, že jsem dostal šanci reprezentovat Leafs a hrát v tomto městě. Není lepší místo než Toronto.“

Sundin během autogramiády odpovídal na otázky a povídal o tématech jako jeho největší vzpomínka (vstřelení vyrovnávací branky v zápase č. 6 finále Východní konference proti Carolině Hurricanes v roce 2002), nebo který spoluhráč, se kterým v Torontu hrál byl nejzábavnější (Tie Domi), jeho nejoblíbenější aréna v NHL (Madison Square Gardens, kde si užíval porážky New Yorku Rangers) a jeho nejoblíbenější soupeř (Ottawa Senators, kvůli rivalitě v playoff mezi lety 2000 až 2005).

Potvrdil také, že by velice rád nastoupil v zápase legend a bývalých hráčů během příštího zápasu Winter Classic, o kterém se předpokládá, že v něm nastoupí Maple Leafs proti Detroitu Red Wings.

One thought on “Mats Sundin je stále idolem fanoušků v Torontu

Napsat komentář