Winter Classic 2013

Toronto Maple Leafs nastoupí proti Detroitu Red Wings v zápase Winter Classic 2013.

Celá událost Winter Classic nebude poprvé ve své pětileté historii pouze jeden zápas NHL pod otevřeným nebem.

V rámci Winter Classic 2013 se odehraje mnoho událostí pod názvem Hockeytown Winter Festival. Celý festival bude trvat týden před samotným zápasem Winter Classic 2013. Ten se odehraje 1. ledna 2013 na stadionu Michigan Stadium v Ann Arboru.

Hlavní událostí Hockeytown Winter Festivalu bude zápas legend a bývalých hráčů Toronta Maple Leafs a Detroitu Red Wings na baseballovém stadionu Comerica Park, kde hrají své zápasy Detroit Tigers. Zápas legend se odehraje 31. prosince 2012.

Na venkovním kluzišti na stadionu Comerica Park se odehraje několik zápasů na každé úrovni zámořského hokeje – zápas AHL, zápas OHL, zápas univerzitní ligy, zápas ve sled hokeji a další. V zápase AHL nastoupí farma Detroitu Red Wings, Grand Rapids Griffins proti farmě Maple Leafs, Toronto Marlies. Zápasy OHL budou Windsor Spitfires vs. Saginaw Spirit a Plymouth Whalers vs. London Knights.

Odehrajem se zde také turnaj NCAA Great Lakes Invitational mezi čtyřmi týmy Michigan Tech, the University of Michigan, Michigan State a Western Michigan University.

Kluziště na stadionu Comerica Park bude také otevřeno pro veřejné bruslení.

Toronto Maple Leafs jsou prvním kanadským týmem, který nastoupí v zápase Winter Classic.

Original Six Winter Classic

Toronto Maple Leafs a Detroit Red Wings jsou Original Six týmy, které mají dlouhou historii vzájemných soubojů v základní části a v playoff.

V základní části se oba týmy potkali v 644 zápasech. Toronto mají proti Detroti historickou bilanci 276-275-93-0 ve kterých si získali 645 bodů. Red Wings si v vzájemných zápasech připsali 646 bodů za bilanci 275-273-93-3. Detroit Red Wings jsou pro Maple Leafs druhým nejčastějším soupeřem v základní části po Montrealu Canadiens. Také Toronto Maple Leafs jsou pro Detroit Red Wings druhým nejčastějším soupeřem hned po Chicagu Blackhawks.

Detroit Red Wings jsou pro Toronto Maple Leafs nejčastějším soupeřem v playoff. Vzájemných 117 zápasů v playoff je druhý největší počet zápasů v playoff v historii NHL (Boston vs. Montreal odehráli 170 vzájemných zápasů). Red Wings vyhráli 59 zápasů, zatímco Maple Leafs 58. Maple Leafs vyhráli o jednu sérii více, 12-11.

8 thoughts on “Winter Classic 2013

  1. To bude totální nářez. 100 000 diváků, nový retro dresy a hlavně Javorový lístečky proti odvěkým rivalům. Co víc si přát. Strašně moc se těším a doufám že Maple Leafs budou ve skvělé formě.

  2. bude to parádní akce…docela si přeju být letos na silvestra v Detroitu 😉

  3. Fuuuuuuu. uz sa nemozem dockat!!! Uz teraz si odlozim prachy na novy dres pre winter classic 😀 😀 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *