Greg Mckegg se probudil po změně dresu

Z počátku sezóny se Gregovi stejně jako celému týmu Errie příliš nedařilo.  Z prvních 6 zápasu dostali hned pětkrát pořádnou nakládačku. V jediném vítězném utkání 7:5 nad Owen Sound se nejvíce zapsal do statistik právě kapitán Greg Mckegg.

V utkání zaznamenal 6 asistencí a po zásluze byl vyhlášen hráčem týdne.

Až na tento moment pokračovalo Gregovo trápení společně s bídnou hrou celého týmu. Ve 35 utkáních si připsal 34 bodů s hrozivou bilancí -39, což byl propad oproti minulému roku, kdy měl téměř 1,5 bodu na zápas.

Poté přišlo vysvobození a kariéra mladého hráče se mohla začít znovu naplno rozvíjet.

Mckegg byl 5. ledna vyměněn ze slabého týmu Errie Otters do týmu London Knights, který každoročně patří mezi favority OHL. Do týmu výborně zapadl a ihned pozvedl své výkony na vyšší úroveň. V prvních dvou utkání v novém dresu dal 2 góly a 2 nahrávky.

Hned se svým příchodem se zařadil mezi lídry týmu a společně s Griffinem a Nemestnikovem táhnout tým Londonu. Doposud se představil v novém působišti ve 13ti utkáních, ve kterých vyprodukoval 24 bodů za 12 branek a 12 nahrávek.

Novinář a skaut OHL Brian Huddle měl možnost o víkendu Grega vyzpovídat.

V Novém týmu London jsi už pár týdnů, jaká byla změna prostředí?

Šlo to dobře. Nebylo to nějak zvlášť náročné. Tým je opravdu dobrý a má spoustu kvalitních hráčů. Všechno šlo hladce.

Jaké bylo opustit tým Errie?

Byl to tři a půl roku můj domov a chovali se tam ke mně hezky. Je to skvělá organizace, na níž mám spoustu hezkých vzpomínek. Odchod byl těžký.

Pomohl ti nějak čas strávený u týmu Marlies minulý rok?

Je to úplně jiný hokej. Hráči jsou tam silnější a rychlejší. Bylo dobré si vyzkoušet na pár zápasů hokej na vyšší úrovni.

Co říkáš na spoluhráče Sondre Oldena? Nastupovali jste za Errie spolu?

Je to výborný hráč. Je velký, rychlý a hodně šikovný s pukem. Momentálně je v těžké situaci, ale hraje dobře a pořád na sobě pracuje.

Máš nějaké zvyky, které děláš před každým zápasem?

Ne to opravdu nemám. Opravdu. Příliš na to nevěřím, ale znám pár kluků co je mají.

V čem si myslíš, že jsi se nejvíce zlepšil od draftu?

Asi v obraně, hodně jsem zapracoval na obousměrné hře. Potřebuji svou hru dostat na vyšší úroveň, i když každý den je to lepší a lepší.

Co pro tebe znamená být součástí organizace Toronta Maple Leafs?

To se nedá ani popsat. Když vidíte tu fanouškovskou základnu a jak organizace funguje. To je prostě úžasný být součástí něčeho takového.

Napsat komentář