Keith Aulie se vrací do AHL, Burke jednal v NY s GM Jackets

Toronto Maple Leafs v pondělí poslali obránce Keitha Aulieho zpět do AHL k týmu Toronto Marlies.

Aulie tak po svém povolání na začátku minulého týdne odehrál v dresu Maple Leafs pouze dva zápasy na ledě Edmontonu a Vancouveru. Proti Vancouveru navíc po chybě v první třetině odehrál pouze 11:13.

V této sezoně odehrál obránce, který byl do Toronta vyměněn v rámci obří výměny s Calgary Flames v lednu 2010, pouze 17 zápasů, ve kterých si připsal dvě asistence a -2 body v hodnocení +/-.

V sezoně 2010-11 předváděl urostlý bek výborné výkony po boku kapitána Maple Leafs Diona Phaneufa, v rámci jehož výměny do Toronta přišel. Ve 40-ti zápasech vstřelil 2 branky, v hodnocení +/- posbíral jeden záporný bod, zblokoval 74 střel soupeřů a předvedl 98 hitů.

Neplánovaná schůzka

Analytik stanice TSN Pierre Lebrun v neděli řekl, že Brian Burke odcestoval do New Yorku na schůzku s GM Columbusu Blue Jackets Scottem Howsonem. Blue Jackets hráli v neděli večer v New Yorku zápas s tamními Rangers.

Burke se pravděpodobně s Howsonem setkal, aby spolu jednali o výměně Ricka Nashe do Toronta. Ovšem Burke údajně tento důvod popřel a řekl, že se jedná pouze o „neplánovanou schůzku“ a o jiný obchod.

Připomeňme pouze, že GM Columbusu Scott Howson se již několik dní snaží vyměnit kapitána týmu Ricka Nashe. Howson jednal již také s GM Philadelphie Flyers Paulem Holmgrenem a údajně také s GM NY Rangers Glenem Satherem. Na seznamu by mohli být také Los Angeles Kings.

Rick Nash má ve své smlouvě klauzuli, zabraňující jeho výměnu bez jeho souhlasu.

Rodák z Brampton v provincii Ontario odehrál v letošní sezoně zatím 59 zápasů, ve kterých vstřelil 19 branek a připsal si 21 asistencí.

Ovšem Leafs se mohou snažit získat také útočníka Jeffa Cartera, jehož cena by mohla být pro Leafs mnohem více přijatelná. Navíc se Leafs snažili Cartera získat již před několika lety během trade deadline výměnou za Tomáše Kaberleho a údajně chyběl pouze souhlas Kabyho s touto výměnou.

Napsat komentář