Rekapitulace Trade Deadline 2012

Generální manažer Toronta Maple Leafs Brian Burke provedl před letošní uzávěrkou přestupů navzdory přání mnoha fanoušků Maple Leafs pouze dvě menší výměny.

Burke nejprve vyměnil obránce Keitha Aulieho do Tampy Bay za nadějného útočníka Cartera Ashtona. Těsně před koncem přestupního termínu proběhla ještě výměna mezi Maple Leafs a Anaheimem Ducks. V její rámci putoval do Anaheimu útočník Dale Mitchell za obránce Marka Frasera.

Keithe Aulie přišel do Toronta v lednu 2010 v rámci výměny Diona Phaneufa z Calgary Flames. V dresu Maple Leafs odehrál loni solidních 40 zápasů, ve kterých po boku Phaneufa podával velmi dobré výkony. Celkem Aulie odehrál v dresu Leafs 57 zápasů, ve kterých si připsal 4 body za 2 branky a 2 asistence.

Cartera Ashtona draftovala v roce 2009 Tampa Bay v prvním kole jako 29. hráče celkového pořadí. V letošní sezoně odehrál 56 zápasů za Norfolk Admirals v AHL. Ve své druhé sezoně v AHL vstřelil dvacetiletý útočník 19 branek, připsal si 16 asistencí, 35 bodů a +8 v hodnocení +/-.

Mark Fraser odehrál během 4 sezon v dresu New Jersey Devils 98 zápasů, ve kterých si připsal 8 bodů za 3 branky a pět asistencí. V letošní sezoně odehrál v dresu Devils 4 zápasy, ve kterých si nepřipsal žádný bod. 12. prosince 2011 byl Fraser vyměněn do Anaheimu Ducks. V roce 2005 ho Devils draftovali ve 3. kole jako 84. hráče celkového pořadí.

Dale Mitchell střídal v posledních dvou sezonách celky Toronto Marlies v AHL a Reading Royals v ECHL, kde letos odehrál 35 zápasů, ve kterých vstřlil 16 branek a připsal si 15 asistencí.

Analýza

V případě první výměny Keitha Aulieho za Cartera Ashtona se dá mluvit o investici do budoucnosti. Fanoušci se mohou za dva, tři roky těšit na útok Kadri-Colborne-Ashton.

Aulie se měl v letošní sezoně poprat o místo v obraně Leafs, ale z té ho vystrčil Jake Gardiner. Ten se místo v sestavě Leafs vybojoval v přípravném kempu a skvělými výkony v sezoně si jej dokázal také udržet.

Odchod Aulieho se dá také vykládat jako důvěra Luke Schennovi. Ten se v letošní sezoně potýka s nevyrovnanými výkony a několik zápasů strávil pouze na tribuně. Před uzávěrkou přestupů se také v souvislosti s jeho jménem objevovali spekulace o možné výměně do jiného týmu.

V rámci druhé výměny přichází do organizace Maple Leafs obránce se zkušenostmi z NHL. Ovšem v případě Marka Frasera se bude jednat o posílení obrany Toronta Marlies v AHL než Maple Leafs. Nepředpokládáme, že se Fraser prosadí v obraně Maple Leafs, kde dostanou přednost jiný hráči, především Korbinian Holzer. V budoucnu potom Jesse Blacker nebo Stuart Percy.

Věříme v tento tým

To jsou slova, která pronesl po letošní uzávěrce přestupů GM Maple Leafs Brian Burke. Burke dal svou (ne)aktivitou před trade deadline najevo svou důvěru v tým, který v Torontu poskládal. Navzdory špatným výsledkům týmu v posledních zápasech (bilance 1-7-1 v posledních devíti zápasech).

„Myslím, že někteří lidé budou tímto zklamáni, ale já ne,“ řekl Burke. „Myslím si, že tady není nic, co jsme mohli dnes udělat k tomu, abychom byli v tuto chvíli lepší. Tohle všechno nám pomůže v následujících zápasech. Musíme zjistit, jestli je tento tým dost dobrý na to dostat se do playoff a jestli ho máme držet pohromadě.“

„Pokud se nedostaneme do playoff, tak jsem si jistý, že se bude muset vyřešit hodně věcí,“ dodal GM Maple Leafs.

Není pochyb, že tím Burkie myslel nového kouče.

Kouč Maple Leafs Ron Wilson po posledních zápasech kritizoval výkony Jamese Reimera a také Jonase Gustavssona.

Burke se ale obou brankářů v pondělí zastal, když uvedl, že odmítl nabídku na výměnu Jamese Reimera.

„Z mého pohledu je James Reimer skutečným řešením i přesto, že se mu teď moc nedaří. A nebyli bychom ve hře o playoff, pokud bychom neměli Jonase Gustavssona.“

„Dvakrát nás zachránil, když se James zranil a když v polovině sezony nepodával dobré výkony,“ dodal Burke.

GM Maple Leafs také uvedl, že dostal opakovaně několik nabídek na výměnu obránce Jake Gardinera, ale pokaždé odmítl diskutovat o výměně nadějného obránce.

„Myslím, že to co můžete vidět v Jakeovi, je kluk s neobyklými dary. Nevíme odkud to bere. Je to příští Duncan Keith? Nebo Kris Letang? Nechci ho vystavovat tlaku tím, že řeknu, že vypadá jako ten nebo ten hráč. Ale určitě to je hráč s vyjímečnými dovednostmi a nikam nepůjde.“

Místo toho poslal Burke Keith Aulie do Tampy Bay Lightning za pravé křídlo Carter Ashton. Aulie sice řekl, že byl trochu šokovaný, ale že se těší až bude hrát za nový tým.

Včera skončilo přestupní období. Leafs sice nevyměnili žádného ze svých hráčů za Ricka Nashe, Dustina Browna, Ryana Getzlaga ani za jiného velkého hráče. Byl to totiž poklidný den.

My věříme v tento tým.

Napsat komentář