Marlies vyhráli svou divizi a těší se na boje v playoff

Toronto Marlies vyhráli v letošní sezoně svou Severní divizi v Západní konferenci AHL a těší se na letošní boje o Calder Trophy pro vítěze playoff nižší soutěže AHL.

První místo v Severní divizi a Sam Pollock Trophy si Marlies pojistili v úterý díky prohře celku Rochester Americans na ledě Abbotsfordu Heat. Žádný tým tak již nemůže Toronto Marlies v tabulce Severní divize přeskočit.

Marlies mají v posledních osmi zápasech skvělou bilanci 8-2-0-0 a vyhráli poslední čtyři zápasy v řadě. Naposledy uspěli v pátek na ledě Grand Rapids Griffins po brankách Nazema Kadriho, Ryana Hamiltona, Philippe Dupuise a Nicolase Deschampse 4-2. Čtyři zápasy před koncem základní části ztrácejí Marlies čtyři body na vedoucí celek Západní konference Oklahoma City Barons.

V sobotu hrají Marlies odvetu s Grand Rapids na domácím ledě Ricoh Colisea. V neděli hrají Marlies opět doma proti Hamiltonu Bulldogs a základní část končí dvěma zápasy na ledě Abbotsfordu Heat.

Marlies se daří především na domácím ledě Ricoh Coliseum, kde mají bilanci 22-10-3-1 (v AHL se stále rozdělují prohry v prodloužení a prohry po samostatných nájezdech). Domácí zápasy Marlies navštěvuje průměrně více než 5 400 diváků na zápas a hráči se těší na jejich podporu v playoff.

„Naši fanoušci jsou nejlepší v American Hockey League a my se těšíme na jejich podporu v během dlouhých bojů v playoff,“ řekl kapitán týmu Ryan Hamilton. „Je to pro nás velká výhoda, když hrajeme v Ricoh Coliseum. Celou sezonu si užíváme jejich podpory.“

Záložní celek Toronta Maple Leafs by v letošní sezoně určitě rád navázal na sezonu 2007-08, kdy se Marlies podařilo také vyhrát svou divizi a postoupit do finále Západní konference, kde je vyřadili pozdější vítězové Calder Cupu Chicago Wolves.

Boje o Calder Cup začínají 16. dubna.

2 thoughts on “Marlies vyhráli svou divizi a těší se na boje v playoff

  1. Dobrá šance pro naše mladé hráče a naděje získat nějakou zkušenost z playoff.

Napsat komentář