Draft Lottery dnes v noci – kdo získá první volbu?

Již dnes v noci proběhne losování pořadí draftu 2012. Zástupce komisaře NHL Bill Daly dnes v noci ve 2 hodiny našeho času rozhodne o tom, kdo získá první volbu letošního draftu a také z jaké pozici budou volit Maple Leafs.

Toronto Maple Leafs jsou mezi pěticí týmů, které mohou první volbu letošního draftu získat. Jejich šance je ovšem z těchto pěti týmů nejmenší.

Pravidla NHL totiž říkají, že tým se nemůže posunout o více než čtyři místa nahoru a o více než jednu pozici směrem dolů. Největší šanci na první volbu v letošním draftu má nejhorší tým základní části, kterým je Columbus Blue Jackets.

POŘADÍ TÝM % ŠANCE na výhru losování
1 Columbus Blue Jackets 25
2 Edmonton Oilers 18,8
3 Montreal Canadiens 14,2
4 New York Islanders 10,7
5 Toronto Maple Leafs 8,1

Ovšem největší šanci na výhru první volby pro Columbus a sice 48,2%. Pokud totiž losování vyhraje tým mimo pětici nejvýše nasazených týmů, tak právě Columbus si odnese první cenu večera.

Losování proběhne ve studiu stanice TSN a povede ho zástupce komisaře NHL Bill Daly společně s moderátorem Jamesem Duthiem a analytikem Bobem McKenziem. Zůčastní se ho také zástupci pěti týmů, které mají šanci na první volbu draftu. Za Maple Leafs to bude samozřejmě President a GM Brian Burke.

Letošní předpokládanou jedničkou draftu je ruský útočník Nail Yakupov hrající OHL za Sarnia Sting.

3 thoughts on “Draft Lottery dnes v noci – kdo získá první volbu?

  1. No byla by paráda získat první volbu, aspon neco by bylo na teto sezone dobre. Ovsem moc tomu neverim, myslim ze je temer jasne ze ji bude mit Columbus. Doufam, ale ze nase volba bude jedna z nejvyssich.

  2. No nase volba bude bud 1 nebo 5. Ale 1 a Yakupov to bych snad jeste hodnotil tu sezonu pozitivne (minimalne z pohledu do budoucna). Hlavne at neziska 1 edmonton, staci ze maj 2ku…ten jejich all-star tym co si tam stavej pres drafty me fakt nebavi.

  3. Tada jeste muzem mit 6ku, pokud to padne na nejaky tým co skoncil mezi 22-25 mistem! Ale to sna dne

Napsat komentář