Dudley opustí management Maple Leafs

Rick Dudley, který v současné době působí v organizaci Maple Leafs a má na starosti především scouting, pravděpodobně opustí management Maple Leafs.

Bývalého GM Ottawy Senators, Tampy Bay Lightning, Floridy Panthers a Atlanty Thrashers láká nový generální manažer Montrealu Canadiens Marc Bergevin, který si v Montrealu skládá vlastní tým a nabídl Dudleymu post asistenta GM.

Zdá se, že otázka nezní jestli Dudley Maple Leafs opustí, nýbrž kdy se tak stane.

Oba dva šéfové zaintersovaných klubů, GM Maple Leafs Brian Burke a GM Canadiens Marc Bergevin již údajně vedou jednání, kdy by se tak mělo stát. A Bergevin již údajně dostal povolení k jednání s Dudleym o jeho přechodu ke Canadiens.

Odchod Dudleyho k Habs ovšem není tak jednoduchý.

Rick Dudley má skvělou pověst hledače talentů a má velmi detailní informace o strategii Briana Burkea na letošním draftu, který se koná ve druhé polovině června. Dudley také velmi pozorně sledoval všechny hráče o kterých se předpokládá, že se umístí na letošním draftu nejvýše, včetně Naila Yakupova, Mikhaila Grigorenka, Alex Galchenyuka a Filipa Forsberga.

Maple Leafs vlastní pátou volbu v letošním draftu, zatímco Montreal přijde na řadu pravděpodobně jako třetí tým v pořadí. A z pochopitelných důvodů Brian Burke chce, aby se Dudley připojil k managementu Canadiens až po draftu, nebo alespoň aby nesdílel informace o draftu Maple Leafs s Bergevinem.

Dudley je považován za jednoho z nejlepších hledačů talentů v lize. Před svým působením v organizaci Atlanty Thrashers pracoval jako asistent tehdejšího GM Chicaga Blackhawks Dale Tallona a měl velmi významnou roli při přestavbě týmu Blackhawks. Za jeho působení u Blackhawks klub draftoval například svého současného kapitána Jonathana Toewse nebo Patricka Kanea. Chicago Dudley opustil v roce 2009, jen rok předtím, než Blackhawks vyhráli svůj první Stanley Cup po 49-ti letech.

V Chicagu Dudley spolupracoval kromě jiných také s Bergevinem.

A jakmile byl Bergevin jmenován novým GM Canadiens tak se okamžitě začalo spekulovat o Dudleyho příchodu do Montrealu. Minulý čtvrtek Dudley navštívil zápas Toronta Marlies v playoff, kde řekl, že s Bergevinem ještě nemluvil.

„Nic ještě není rozhodnuto. Jestli jsem si vědom toho, že Montreal žádal o povolení se mnou jednat? Ano. Jestli jsem s nimi jednal o smlouvě? Ne.“ řekl Dudley.

Dudley přišel do Toronta v červnu 2011. Pokud se Dudley opravdu připojí k Montrealu tak Leafs nedostanou žádnou kompenzaci. NHL po poslední výluce zakázala jakékoliv požadavky týmů na vyplácení koučů a jiných členů managementu ze svých klubů.

Napsat komentář