Zamíří Leo Komarov k Maple Leafs?

V posledních letech působil v KHL, jako hráč moskevského Dynama. Stabilně nastupuje za finskou reprezentaci. Momentálně Leo Komarov reprezentuje Finsko na domácím světovém šampionátu, kde se nechal slyšet: „Pokud mě v Torontu budou potřebovat a dají mi adekvátní nabídku, jsem připraven odejít.“

Důrazný útočník s ruskými kořeny byl draftován v roce 2006, kdy si ho v 6.kole, celkově na 180. pozici vybrali právě zástupci Maple Leafs. Kariéru mezi dospělými začal ve finské nejvyšší soutěži v týmu Ässät Pori. V letošní sezóně si ve 46 zápasech za Dynamo připsal 24 kanadských bodů (11+13).

Generální manažer Toronta Brian Burke zájem Komarova hrát v NHL okomentoval slovy:

„Už jsem ho viděl. Není velký, ale je rychlý, výbušný, univerzálně nadaný a dotěrný. Proti takovému hráči je velmi nepříjemné hrát.“

Komarovovi schází ještě jeden rok z jeho kontraktu, ve kterém má ale klauzuli o možnosti odchodu do NHL. V tom případě mu nic nebrání v odchodu do zámoří. Mimo jiné Leo hovoří plynně čtyřmi jazyky: finsky, švédsky, rusky a anglicky. Mohl by se tak stát prvním hráčem narozeným v Estonsku, jenž se objevil v National Hockey League.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=vtV1w0RhV7Q

One thought on “Zamíří Leo Komarov k Maple Leafs?

  1. Tak ted jsme si vyzkouseli, ze na to Jarda jeste ma, tak by Burke mohl zkusit pres leto trochu zacarovat s nejakou nabidkou. Jarouse by podle me mozna Kanada lakala. Navic s vidinou toho, ze kdyby bylo PO, tak by byl zase nejvetsi hrdina :D. Trochu tech jeho drilů navic jako trenink v noci, jizda po zapase na kole apod. by nasim mladym prospela.

Napsat komentář