Marlies ve finále Calder Cupu

Toronto Marlies, člen American Hockey League si zahrají finále Calder Cupu proti nejlepšímu týmu celé soutěže Norfolku Admirals (farma Tampy Bay). Toronto se probojovalo do finále výhrou 4:1 na zápasy s Okalahomou City Barons ve finále západní konference. Pro farmu Leafs je to druhé finále Calder cupu, prvního se zúčastnil v roce 1991/92 tým St. John’s.

Do finále vstupuje Toronto s bilancí 11-2 a jejich soupeř s malinko horší 11-3. Oba týmy mohou překvapit z taktické stránky. V základní části spolu totiž neodehráli ani jeden zápas.

Norfolk Admirals byl jasně nejlepší tým základní části. Tento rok vytvořili nový rekord ligy, když zaznamenali 28 zápasovou vítěznou sérii.

“Poslední krok je nejtěžší. Norfolk má výborný tým a tenhle rok překonal svou vítěznou sérií spoustu rekordů.“ Řekl o svém soupeři Ben Scrivens

Mike Zigomanis a Nazem Kadri vynechali poslední dvě utkaní kvůli zranění. Všichni v Torontu věří, že se do začátku série dají dohromady.

“Pro kluky jsou to skvělé zkušenosti. Projít si všemi zápasy je dobré pro jejich další vývoj. Play off je pokaždé maratón a nejzajímavější je sledovat, jak nečekaní hráči zvednou svou hru na další level a dělají si velké jméno.“ Slova trenéra Eakinse

Toronto bude právě ve finále nejvíce spoléhat na své největší hvězdy. V bráně bezesporu vynikající Ben Scrivens s průměrem 1,61 a úspěšností zákroků 94,4%. Největší střelecké hrozby Matt Frattin a Jerry Damigo, kteří mají oba 13 bodů, když Frattin je jako jediný na 10 gólové hranici. Spolu s nimi prožívá vynikající play off i Phillipe Dupuis a Nicolas Deschamps. O podporu útoku ze zadních řad se bude tradičně starat rychlík Jake Gardiner. Pokud nastoupí zpět do utkání Kadri a Zigomanis síla týmu rapidně vzroste a ve finále proti nejlepšímu týmu soupeře to bude určitě potřeba.

Potvrzený rozpis finále Calder cupu (systém 2 doma, 3 venku, 2 doma)

2012 Calder Cup Finals – (best-of-7)
E1-Norfolk Admirals vs. W2-Toronto Marlies 

Zápas 1 – Pátek, 1. červen – Norfolk vs Toronto, 1:30
Zápas 2 – Sobota, 2. červen – Norfolk vs Toronto, 1:15
Zápas 3 – Čtvrtek, 7 červen – Toronto vs Norfolk, 1:00
Zápas 4 – Sobota, 9 červen – Toronto vs Norfolk, 21:00
*Zápas 5 – Neděle, 10 červen – Toronto vs Norfolk, 21:00
*Zápas 6 – Středa, 13 červen – Norfolk vs Toronto, 1:15
*Zápas 7 – Pátek, 15 červen – Norfolk vs Toronto, 1:30
*pokud bude potřeba

5 thoughts on “Marlies ve finále Calder Cupu

  1. Aniž bych chtěl rozpoutat nějaký spekulace, protože je na to ještě dost času a všichni víme, jak to je Nash, Parise, Lungo…? 😀 a nakonec stejne nic, tak tenhle článek je minimálně zajímavý.

    http://www.buckys5thquarter.com/2012/5/26/3045122/schultz-watch-update-ducks-preparing-tampering-charges

    Toho kluka chtěl BB při výměně za Beauchemina. Nakonec s tim Anaheim nesouhlasil a dal nám pro ně toho „horšího“ Gardinera 😀 😀 a ted nejsou pravděpodobně schopni udržet ani tohohle. S Gardinerem hráli spolu na Univerzite a do Anaheimu je samozřejmě draftoval kdo jiný, než BB. Píše se o něm o hvězdě typu Doughty, což si teda mužetě přečíst i v článku…

  2. Docela by se ni líbil Vokoun:-) Jestli vydrží zdravej tak máme solidního zkušenýho brankáře což jsme neměli od dob CuJo a Belfoura. Rozhodně bych netrejdoval pro Luonga.
    Co se týče hráčů nechám si spekulace až na draft.

  3. Přijde mi, že BB pořad staví hodně mladý tým. Teď jsme podepsali toho mladýho švéda, myslím, že obránce. Chtělo by to nějaký zkušený hráče, mluví se o Vokym, Luongo (ten by ale bral zápasy dvojici Reimer, Scrivens)…uvidíme s čím přijde Burke před draftem

  4. Jo a Dudley oficiálně asistentem GM v Montrealu, ale to asi už víte 🙂

Napsat komentář