Marlies před finále počítají zraněné

Marlies mají před finále Calder Cupu velké starosti se zraněnými hráči.

Pondělní trénink vynechalo celkem šest hráčů, útočníci Mike Zigomanis, Nazem Kadri a Matt Frattin a obránci Jesse Blacker, Korbinian Holzer a Mark Fraser. Další dva útočníci, Marcel Mueller a Carter Ashton sice trénovali, ale také nejsou stoprocentně v pořádku.

Po úterním tréninku je navíc jasné, že ve finále se Marlies budou muset obejít bez svého nejlepšího střelce v playoff Matta Frattina, poté co se ukázalo, že Frattin bude muset podstoupit operaci kolene.

„Matt Frattin v playoff skončil,“ řekl po úterním tréninku kouč Marlies Dallas Eakins. „Utrpěl zranění kolene, které si vyžádá operaci. Neznám časový horizont pro rehabilitaci a ostatní náležitosti. Všechno co vím je, že již v této sezoně nebude hrát.“

Čtyřiadvacetiletý rodák z Edmontonu si přivodil zranění v zápase číslo 5 proti Oklahomě City Barons paradoxně poté, co vstřelil svůj druhý gól v zápase, ale sám při tom skončil v prázdné brance soupeře.

Ve 13-ti dosavadních zápasech letošního playoff Calder Cupu je Frattin nejlepším střelcem Marlies. Na svém kontě má 13 bodů (stejně jako Jerry D’Amigo) za 10 branek a tři asistence. Další body již ale nepřidá a nahradit ho bude velmi těžké. Frattin nastupoval v prvním útoku a zároveň v první přesilovkové formaci Marlies a zatím není jasné, kdo jeho místo zaujme.

Mohl by to být Greg McKegg, kterému skončila sezona v juniorském týmu London Knights a v úterý již trénoval v útoku s Philippem Dupuis a Nicolasem Deschampsem.

„Je to kluk, kterému skončila juniorská sezona a mohl by být tou volbou,“ řekl kouč Marlies. „V posledních týdnech hrál na vysoké úrovni a to by mohlo být pro něj dobrým znamením.“

V úterý se již do plného tréninku zapojili obránci Korbinian Holzer a Mark Fraser. Na ledě se ukázal také útočník Mike Zigomanis, ale tréninku s týmem se již nezůčastnil. Útočníci Marcel Mueller a Carter Ashton trénovali bez kontaktu a stále nejsou připraveni nastoupit. Nazem Kadri se úterního tréninku vůbec nezůčastnil a trenér Dallas Eakins byl velmi skoupý na informace o jeho stavu.

Marlies čeká v Torontu ještě jeden trénink a ve středu odpoledne odlet do Norfolku k prvnímu zápasu finále Calder Cupu.

4 thoughts on “Marlies před finále počítají zraněné

  1. Celý Calder cup bude vysílat EspnAmerica!!!

    Sice jenom ze záznamu, ale i to se počítá 😀 pro nás teda určitě, ta žízen po Play off je vysoká 😀

  2. jinak samozrejme normalne jednou streamy, ale ty jely pri vsech zapasech play off.

  3. To zranění Frattina je velká škoda. Tu situaci jsem viděl a bylo to dost zbytečny. Šel tvrdě do brány (i když byla prázdná 🙁 ) a po souboji s obráncem v ní i skončil, pak šel rovnou do kabiny….fakt škoda.

  4. Snad to kluci urvou. Podle jmen se mi nezdá Norfolk zase tak dobrý, ale ta jejich série výher v základní části byla neskutečná, playoff jim taky vychází parádně, jsou určitě nejtěžším soupeřem Marlies v playoff….jinak škoda, že ESPN america už nemám, budu se snažit koukat přes net

Napsat komentář