Nicklas Lidstrom se loučí

Po prázdninách se měl Nicklas Lidstrom hlásit s kapitánským céčkem v kempu Red Wings před svou 21. sezonou v NHL. 1. ledna 2013 měl na Michigan Stadium v Ann Arboru nastoupit k zápasu Winter Classic mezi Detroitem Red Wings a Torontem Maple Leafs. Bohužel ani jedno se již nestane.

Legenda jménem Nicklas Lidstrom ve čtvrtek 31. května 2012 ukončila svou hráčskou kariéru.

Server Mapleleafs.cz se přidává k ostatním hokejovým webům, aby se rozloučil s tímto výjmečným hráčem.

Jistý člen Hokejové síně slávy řekl na tiskové konferenci, že se již v této sezoně cítil udřený. Nebyl spokojený s tím, že již nemůže hrát na takové úrovni, kterou od sebe očekával. Dlouhá sezona si vybrala daň v podobě 12-ti zmeškaných zápasů. Od roku 1991 do konce sezony 2010-11 přitom chyběl v méně než 40-ti zápasech.

Když oznamoval svůj konec kariéry, zatlačoval slzy ve svých očích.

„Když jsem v roce 1989 podepsal smlouvu s Red Wings, tak jsem si nikdy nepředstavoval, že budu hrát 20 let,“ řekl Lidstrom na tiskové konferenci v Joe Louis Areně. „Byla to skvělá, skvělá jízda.“

Dvaačtyřicetiletý Lidstrom byl mezi lety 1997 a 2008 součástí čtyř mistrovských týmů Red Wings a stal se prvním Evropanem, který vyhrál se svým týmem Stanley Cup jako kapitán.

„Myslím, že první z nich byl zvláštní tím, že nám trvalo dlouho, než jsme ho vyhráli,“ vracel se Lidstrom ke svým vzpomínkám.

Mezi lety 2001 a 2011 vyhrál sedmkrát cenu Norris Trophy pro nejlepšího obránce ligy. S 878 asistencemi je Lidstrom šestý v historické tabulce obránců a odehrál celkem 1564 zápasů, což je desátý největší počet odehráných zápasů v historii.

Ve své kariéře odehrál 263 zápasů v playoff, ve kterých vstřelil 54 branek a na 129 jich nahrál. Ve vyřazovacích bojích si připsal celkem +61 bodů v hodnocení +/-.

Rodák ze švédského Vesteras je jedním z členů Triple Gold Clubu, hráčů, kteří vyhráli Stanley Cup, MS a Olympijské hry.

Detroit Red Wings ani jednou za působení Nicklase Lidstroma u týmu nechyběli v playoff a Lidstrom pomohl týmu vrátit se na vrchol po neúspěšných dvou dekádách od konce éry Gordie Howea, Teda Lindsayho a Alexe Delvecchia.

Na tiskovce Lidstrom poděkoval všem lidem se kterými se během své kariéry u Red Wings setkal, majiteli klubu, koučům, spoluhráčům i rodině.

Řekl také, že se s rodinou vrátí do Švédska, ale nevyloučil možnou spolupráci s organizací Red Wings.

Po éře Steve Yzermana, který vedl Red Wings jako kapitán dvacet sezon, převzal kapitánské céčko v roce 2006 Nicklas Lidstrom. Nyní si budou muset Red Wings najít nového kapitána.

Napsat komentář