Marlies doufají, že domácí led změní průběh finále Calder Cupu

Finálová série Calder Cupu 2012 se za stavu 0-2 přesouvá to Toronta. Úvodní dva zápasy finále Marlies na ledě Norfolku prohráli, nicméně Marlies v této sezoně dokázali, že jsou mnohem lepším týmem na domácím ledě.

V playoff má Toronto na domácím ledě Ricoh Colisea bilanci 6-1 a jejich 24 výher v základní části je nejvíce ze všech týmů v Západní konferenci. Úspěšnost výher Toronta na domácím ledě 68,4% je třetí nejlepší bilance v lize hned za Norfolkem a týmem Bridgeport Sound Tigers.

Hráči proto doufají, že jim domácí prostředí pomůže změnit dosavadní průběh série.

„Na jejich ledě se nám nedařilo, ale jakmile se vrátíme do naší haly tak budeme připraveni a uvidíte úplně jiný tým,“ řekl útočník Jay Rosehill.

„Když prohráváte o dva zápasy, tak můžete být trochu dole, ale pro nás je vzrušující být doma,“ řekl kapitán Ryan Hamilton. „Celý rok se nám doma dařilo. Když hrajete doma, tak je to pro vás rutina. Neznamená to, že bychom se cítili nepohodlně při zápasech venku, ale je příjemné mít například vlastní fanoušky.“

V prvních dvou zápasech Admirals ukázali jak agresivním týmem jsou, speciálně kolem brankáře Toronta Bena Scrivense.

To je něco s čím kouč Marlies Dallas Eakins není spokojený a čím se hodlá zabývat.

„Viděli jste kolikrát ve druhém zápase byla branka posunutá?“ ptal se Eakins. „Tlačí se do brankoviště opravdu tvrdě. Ale při pohledu na jejich a na naši sestavu si nemyslím, že bych chtěli hrát špinavý, nefér zápas a zahrávat si s námi.“

Napětí mezi oběma kluby sevelmi zvýšilo, což podle Rosehilla Torontu vyhovuje.

„S naší sestavou se nebojíme,“ řekl. „Jestli na nás chtějí takhle jít, tak ať jdou. Jsem si ale jistý, že nás nechtějí naštvat. Mají jenom jednoho hráče, který si dokáže sám poradit.“

Do sestavy Marlies se vrací nejproduktivnější hráč týmu v základní části a asistent kapitána Mike Zigomanis, který vynechal poslední čtyři zápasy. Podle všeho mě Zigomanis problémy s loktem. Jednatřicetiletý útočník trénoval během středečního tréninku se Spencerem Abbottem a Ryanem Hamiltononem ve druhém útoku. Zigomanis by měl nastupovat také v obou přesilovkových formacích.

„Je to veterán, který již odehrál takovéto bitvy,“ řekl kouč. „On je velkou součástí našeho týmu a jedním z jeho vůdců. Byl chvilku mimo hru a můžeme jenom doufat, že to na něm nezanechá stopy.“

Podle 0pravidel AHL ovšem bude muset Dallas Eakins s příchodem Zigomanise dalšího veterána škrtnou ze sestavy.

„Musíme udělat těžké rozhodnutí kvůli pravidlům AHL. S jeho příchodem překročíme limit veteránů v sestavě. Musím někoho vyškrtnout. Je to nefér, ale musím se řídit pravidly. Toto pravidlo podporuje rozvoj mladých hráčů,“ vysvětloval kouč Marlies.

Útočníci Colton Orr, Phillip Dupuis, Ryan Hamilton, Jay Rosehill a obránci Mark Fraser a Matt Lashoff jsou bráni za veterány na základě počtu odehraných zápasů v jejich kariéře. Každý tým může mít v sestavě pouze šest veteránů a zdá se, že černý petr v případě Marlies padne na Coltona Orra.

Útočník Nazem Kadri a obránce Jesse Blacker jsou stále mimo hru i přesto, že již trénovali. Do dnešního zápasu ovšem ještě nejsou připraveni nastoupit.

Marlies byli zatím v této sérii značně limitováni v ofenzívě a jediným hráčem, který je dokázal držet ve hře byl brankář Ben Scrivens. Marlies zatím pouze třikrát skórovali, v pěti ze šesti třetin je Admirals přestříleli. V obou zápasech inkasovali vždy jako první a využili pouze 1 z 15 přesilových her včetně bilance 0-10 v zápase číslo 1.

„Musíme být lepší v jejich zóně a najít sebejistotu s naší krouživou hrou,“ hledal kouč Eakins způsob jak uspět proti brankáři Norfolku Dustinu Tokarskimu. „Největší část naší hry tvoří krouživá hra a ta se nám opravdu nedařila.“

Zápas začíná v 1 hodinu po půlnoci našeho času a vysílá jej živě stanice ESPN America.

Napsat komentář