Leafs vyměnili Jonase Gustavssona do Winnipegu

GM Maple Leafs Brian Burke vyměnil během druhého dne vstupního draftu práva na Jonase Gustavssona do Winnipegu Jets za volbu v sedmém kole draftu 2013.

Švédský gólman se stane 1. července nechráněným volným hráčem. Jets tak mají zhruba týden na to vyjednat s Monsterem novou smlouvu.

Gustavsson podepsal s Maple Leafs smlouvu jako volný hráč v létě 2009. Během třech sezon odehrál v dresu Maple Leafs 107 zápasů s bilancí 39-45-0-15 s úspěšností zásahů 90% a průměrem 2,98 obdržené branky na zápas. Hned na začátku jeho kariéry v NHL ho zastihly zdravotní problémy a podstoupil několik lékařských zákroků se srdcem.

Hned ve své nováčkovské sezoně udržel 9 čistých kont. Ovšem navzdory několika velmi dobrým výkonům se Gustavsson nedokázal prosadit na post jedničky týmu.

Jeho odchod tak znamená, že se klub spolehne na dvojici Reimer-Scrivens. Dá se ovšem čekat, že pokud se naskytne příležitost tak Brian Burke přivede posilu. Od vyřazení Vancouveru Canucks z letošního playoff se spekuluje o trejdu Roberta Luonga z Vancouveru Canucks do Toronta.

„Monster mi bude hodně chybět. Jeden z mých nejoblíbenějších spoluhráčů v životě,“ komentoval odchod Jonase Gustavssona útočník Maple Leafs Colby Armstrong.

7 thoughts on “Leafs vyměnili Jonase Gustavssona do Winnipegu

 1. I mě bude chybět…The Monster 🙁 holt nefandíme mexický telenove, ale týmu NHL, kde je tohle prostě normální. Doufám, že bude s Pavelcem silná dvojka..Hodně štěstí The Monster!!

 2. a to jsme ho odevzdali za 7 volbu draftu…takže za nic. Myslel jsem si že Burke má připravený balíček: The Monster a Scheen + někdo další za TOP útočníka..

 3. TRADE: Schenn x JVR

  Ja fakt nevim no:/ JVR je další utočník co si zrovna s hrou do těla netyká, ale jak jsem psal už předtim bez Schenna je momentálně obrana hodně oslabená co se týče fyzické hry.

  Monster byl takřka bezcenný. 7 kolo je ještě podmíněno, tím že musí s Jets podepsat. Já bych mu přál, aby tam nepodepsal a našel si nějaký pořádný tým jako Detroit a tam ukázal, že patří ke špičce. Ve winnipegu si koleduje ještě o větší průser, než u nás.

 4. A ta sestava Philadelphie je neskutečná. Podle jmen asi nejsilnější v NHL momentálně, když vezmu v potaz, že spousta těch kluků má to nejlepší, ještě zdaleka před sebou.

  Tak moc jsme chtěli mít oba Schenny u nás, až je má nakonec oba Phila. 😀

 5. Ale jo, dobrej trade pro obě strany. Jenom prostě škoda, že náhradu za Schenna budem hledat těžko….možná Holzer hraje podobně, ale má ne to?

 6. Jonas „Monster“ Gustavsson doplatil na zranění a formu Reimera. Hodně štěstí v Jets.

  JVR se snad zlepší, potenciál na to má. Škoda Luka, začínal ukazovat že by mohl být tou obrannou zdí kterou tolik potřebujem.

  Budem potřebovat silnýho defenzivního obránce, a dobrýho centra a kvalitního brankáře.

 7. jako fakt?? děláte si prdel?? tak to hej ne mám ho nazdi za toronto ale tet musim shánět za Winnipegu

Napsat komentář