Leafs získali Jamese Van Riemsdyka

Prezident a Generální manažer Toronta Brian Burke ohlásil v sobotu večer zisk levého křídelního útočníka Jamese Van Riemsdyka výměnou za obránce Luka Schenna.

James Van Riemsdyk se potýkal v uplynulé sezóně s otřesem mozku a v pouhých 43 zápasech v dresu Flyers nasbíral 11 branek a 13 asistencí. Minulý rok se dělil o nejlepšího střelce týmu Flyers v play off se 7 góly s Brierem, když si předtím v základní části vytvořil osobní rekord 21 góly a celkově 40 body ze 75 zápasů.

“Jsme nadšeni hrou, kterou James přinese do týmu Leafs. Představuje rychlost, velikost a šikovnost do našich prvních dvou útoků a to je to co nejvíce momentálně potřebujeme. Dále děkujeme Lukovi za jeho ohromný přínos organizaci na ledě i mimo něj. Je to opravdový profesionál a přejeme mu hodně štěstí ve Philadelphii.“ řekl Burke

Van Riemsdyk vysoký 190cm, vážící 91kg se narodil v Middletown, NJ. Byl členem týmu nováčků Hockey East 2008 a druhým výběrem Univerzity New Hampshire při Hockey East 2009. Draftován byl Philadelphií jako celkově 2 výběr při draftu 2007.

Luke Schenn odehrál v dresu Leafs 310 utkání se statistikou 14 gólů a 61 asistencí. Stal se celkovým 5 výběrem na draftu 2008 a nyní se setká v jednom týmu se svým bratrem Braydenem.

11 thoughts on “Leafs získali Jamese Van Riemsdyka

 1. Tak já osobně sem rád za tuto výměnu.Jak už někdo psal u článků níž,taky si myslím,že nahoru přijde Holzer.
  Loni Burke řekl,že Franson je budoucnost,ale myslím,že budoucnost bude Gardiner.A jestliže chceme top centra a navíc golmana(Luo by mi nevadil)tak toho nemáme moc co nabídnout.(Z mého pokledu právě Fransona,kulemina,Kadriho možná Bozaka Frattina)Bohužel si myslím,že Fratt a Boz jsou naprosto supr 3 lajna.
  Komi,Lombardi a connolly jsou nevyměnitelní a klidně někdo z nich může hrát celou sezonu na farmě kvůli stropu.
  Hlavně to nezazdít příchodem Ricka to by mě opravdu jedlo.

 2. Schenna jsem měl rád a je docela škoda že odchází. Ale je potřeba pořádně vyztužit ofenzivní řady a JVR je ta správná volba.

 3. vidím to stejně Johnny…díky Luku hodně štěstí ve Philly

 4. No tak nemuselo by to být tak strašný spousta týmů bude mít problém dostat se na platovou podlahu a pravě jednoho z těchto hráčů by mohli chtít, aby jí dosáhli. Přeci jenom uplně nepoužitelní nejsou maj smlouvy jenom na rok (Komi na 2). Takže minimálně jednoho by se nám mělo podařit udat. Horší spíš je právě to, že Komi určitě a Connolly myslim taky nemůžou jít ani k Marlies! Takže tahle varianta platí pouze pro Lombardiho a ten si snad jako jedinej sví jakž takž odehrál.

 5. Proč nemůžou jít na farmu?
  Pokud by šli přes Waivers list,tak by nám to taky pomohlo aspoň trochu.

 6. Oba mají klauzuli o nevyměnitelnosti a ta se vztahuje i pro případ odchodu na farmu. Na farmu teda můžou jít, ale musí k tomu dat souhlas.
  V případě, že by měli jít na farmu, tak je větší pravděpodobnost, že požádají o trade.

 7. Dokud v Torontu nevyroste nějaký dobrý útočník tak se budem plácat v tomhle bahně..nikdo nechce skleněnnýho Connolyho a Komiho co už má to nej za sebou. Příchod Nasha by byla staronová soupiska, kdy Mats byl jedinej top hráč. Musíme si vybudovat my sami někoho…Kadri je dobrej, ale nemá na to. Podle mě máme i docela smůlu na to, koho si vyberem v draftu..
  vemte si jací mladí hráči vedou týmy NHL.
  Pens-Balerýna Crosby, Caps-Ovi, King-Brown,Kane&Toews Blackhawks, Duchene Avalanche, Stamkos Tampa, … to jsou všichni hráči, co nemají ani prach na dresu ze svého draftu.

  My měli za poslední roky nanejvíc Luka. Od doby, kdy vyměnil Burke Kabbyho do Bostonu, kde se to dobrými a komplexními hráči jenom hemží za směšný volby v draftu, tak nerozumím jeho taktice. Bez štěstí v draftu tam ale můžeme mít klidně 17 GM. Přesto doufám, že Burke zůstane, protože jeho práce se projevila..Marlies

 8. Neřekl bych, že máme smůlu v draftu. Hráči co zminuješ jsou bud generační talenti (Crosby, Ovie, Stamkos) a nebo top elitní útočníci (Kane, Toews) a ti se vybírají pouze z prvních dvou míst, maximálně ze třetího. Kdyby jsme mohli před pár lety vybrat z těchto míst, tak ted jsme mohli mít třeba Tavarese a Halla a všechno by vypadalo jinak. Ale prostě tyhle drafty jsme neměli. Ostatní hráči potřebují více prostoru. Kadri je ještě pořád dost mladý a určitě na to má!! Podle mě je to minimálně 70ti bodový hráč. Jenom se s nim doted zametalo stejne jako s Gustavssonem a Fransonem. Když nezahrál 2-3 zápasy, tak dostal rovnou za uši. Franson to stejny. V Nashillu Top4 obránce a u nás zdravý náhradník a pak minimální ice-time. Monster nikdy nedostal důvěru jedničky a to ho pohřbilo.

  A nevim jak moc jdeš s těma neúspěšnáma draftama do minulosti, ale je spousta kluků co se už prosadila. Frattin, Kuli, Kadri, Reimer, Schenn, Gunnarson to jsou všechno naše drafty z poslední doby. Z draftového ročníku se většinou prosadí do hlavního týmu 1-2 hráči! A z posledních draftů tam jsou pořád hráči co se ještě můžou ukázat Mckegg, Biggs, Ross a další…

  A jak řikám situace Connollyho a Komiho neni neřešitelná. Pokud bude platový strop, jak se předpokládá 70mega a podlaha zůstane jako každý rok o 16mega méně (takže 54m) tak spousta týmů bude hledat hráče jenom, aby se na tu podlahu dostali. Navíc, když se zvedá platový strop, tak se zvedá i cenová platová hladina hráčů, takže 4-5 mega je pro GM mnohem méně, než před pár lety. Proto docházelo minulý rok při podpisu hráčů k přeplácení typu Fleischmann a Leino 4,5 mega…ta hladina se zvedá a týmy to musí nějak naplnit. Dyt se i uvažuje o tom, že by si někdo vzal Thomase, který stejně nebude celý rok chytat, aby si ho některý tým mohl vzít pod platový strop i když mu vlastně nic platit nebude (jenom se tam započítá). Tak proč by si nemohli vzít hráče co budou hrát.

 9. Díky za osvětu.Vůbec sem netušil,že existuje klauzule na neodchod na farmu.

 10. No ještě abych to upřesnil. Včera jsem se bavil ještě o tom s jednim kamarádem, který taky dost sleduje dění v NHL a mělo by to být tak, že klauzule jsou dvě NMC a NTC…

  NMC – No movement clause (ta by měla hráče chránit před trejdem i před odchodem na farmu)
  NTC – No trade clause (ta chrání před trejdem, ale snad odeslat hráče na farmu lze bez jeho souhlasu)

  Komi má NMC a modifikovanou NTC, takže v případě výměny může vytvořit list týmů kam povolí ho trejdnout…a NMC ho chrání před farmou

  Connolly má jenom modifikovanou NTC (blíže specifikované to neni), ale asi na farmu by teoreticky mělo jít poslat.

  Lombardi nemá nic

 11. Každý má nějaký názor na naší situaci. Já si myslím tohle a čí názor je správnej neni ani zas tak důležitý. Dostali jsme se prostě do krize, kdy se pomalýma krůčkama musí vybudovat nový tým. Oni o těch klauzulích v Torontu určitě ví a snaží se tým dostat zpátky do Play off..tam, kam patří jen to nebude tak jednoduchý což věděl asi každý z nás. Všichni věříme, že se naši chlapci a chlapy zase o něco posunou, na nový rok rosekáme ve Winter Classic Detroit a v dubnu se bude v ACC na ledě domalovávat na led nápis play off 🙂
  GO LEAFS GO

Napsat komentář