Kulemin prodloužil na 2 roky, Mueller odchází do MODO

Generální manažer Toronta Maple Leafs Brian Burke se nakonec dohodl s ruským útočníkem Nikolaiem Kuleminem na prodloužení smlouvy na další dvě sezóny v hodnotě 5,6 milionu dolarů, po kterých se stane Kulemin volným hráčem bez omezení.

Podepsáním smlouvy se tým a hráč vyhnuli arbitráži, která byla naplánována na 26. července. Leafs vyplatí Kuleminovi v roce 12/13 2,6 milionu a v dalším roce 3 miliony. Kulemin za čtyři roky u Leafs nasbíral 152 bodů za 68 branek a 84 asistencí. Jeho dobrý rozlet v kariéře přibrzdila poslední sezóna, která se mu vůbec nepovedla, co se týče útočných statistik. V nadcházejícím ročníku se s ním počítá spíše do defenzivní řady, ve které se bude snažit eliminovat největší hvězdy ostatních týmů. V případě zranění některého z Top6 útočníkú dostane jako první možnost ukázat se v útočné řadě a navázat na své výkony ze sezóny 10/11. Mezi současnými hráči odehrál Nikolai nejvíce utkání v dresu Maple Leafs. Počet zápasů je momentálně na čísle 303 a ruský křídelník se sám vyjádřil, že se mu v Torontu moc líbí a rád by zde pokračoval několik dalších sezón.

Oslabení dnes ráno přišlo mezi řady záložního celku Marlies. Marcel Mueller bude v následujícím ročníku hájit barvy švédského týmu MODO. Mueller se chtěl prosadit do hlavního týmu, ale cítil, že šance na pozici křídla je minimální, proto upřednostnil návrat do evropy.

6 thoughts on “Kulemin prodloužil na 2 roky, Mueller odchází do MODO

  1. super Kuli, jsem taky rád, že zůstal. Pro mě osobně je jedním z nejsympatičtějších hráčů týmu. Mueller škoda no, ale šanci by dostal dost těžko.

  2. Nash do Rangers.

    Nakonec to podle me projel Howson v plny parade. Nechapu na co tak dlouho cekal. Ok ten trade neni uplne spatnej, ale na to, ze chtel Stepana, Kreidera, Del Zotta nebo Mcdonagha a nema ani jednoho to podle me projel na plny čáře.

  3. taky myslím, pořád chtěl za Nashe získat co nejvíc, ale nakonec ta cena nebyla tak vysoká…dva průměrní hráči, jeden prospect a první kolo…řekl bych, že CBJ jako organizaci nečekají lehké časy

  4. Leafs podepsali smlouvy s Keithem Aucoinem a Simonem Gysbersem…předpokládám, že oba budou v příští sezoně hrát za Marlies. Ten Aucoin mi teda vůbec nedává smysl. Ve 33 letech odehrál 102 zápasů v NHL…na co podepisujeme takovýho hráče? Nejdřív jsem si ho spletl s Adrianem Aucoinem, ten ale hraje za Columbus.

  5. Aucoin je asi nejlepší hráč z celý Ahl. Je to nahrada za Muellera a Zigomanise. V play off byl za WSH hodně platnej. Rekl bych, že dobrej podpis.

Napsat komentář