Morgan Rielly se stal hráčem Toronta

Klub Toronto Maple Leafs podepsal minulý pátek tříletou nováčkovskou smlouvu se svou první volbou v draftu 2012, obráncem Morganem Riellym.

Pátý hráč celkového pořadí nedávno proběhlého draftu se již na začátku července zůčastnil nováčkovského kempu Maple Leafs. Pro 18-ti letého hráče to byla první zkušenost se životem v organizaci Maple Leafs.

„Byla to dost velká změna oproti hraní v Moose Jaw. Ale pro 18-ti letého hráče je parádní to zažít,“ řekl Rielly novinářům.

„Byli tam lidi, kteří mě žádali o fotku, což pro mě bylo něco nového. Ale nezměnil jsem se. Dál jsem trénoval jsem v posilovně. Jsem jen polichocen, že jsem měl tu příležitost tady být.“

Rielly odehrál v loňské sezoně pouze 18 zápasů v dresu Moose Jaw Warriors. Většinu sezonu Rielly vynechal kvůli přetrženému křížovému vazu v koleni. Vrátil se až na posledních pět zápasů v playoff.

I proto není na Riellyho vyvíjen takový tlak na to, aby se již v příští sezoně ukázal v dresu Maple Leafs v NHL. Předpokládá se, že se Rielly vrátí zpět do juniorské Western Hockey League.

Před sezonou bude rodák z Vancouveru ještě reprezentovat team Canada na právě probíhající sérii 2012 Canada-Russia Challenge pořádané ke 40. výročí slavné Summit Series mezi Kanadou a Ruskem z roku 1972.

One thought on “Morgan Rielly se stal hráčem Toronta

Napsat komentář