Leafs podepsali smlouvu s dalším talentem

Toronto Maple Leafs podepsali ve čtvrtek tříletou nováčkovskou smlouvu s Tylerem Biggsem, kterého Leafs draftovali v roce 2011 jako dvaadvacátého hráče celkového pořadí.

Tyler Biggs, první volba Leafs v draftu 2011, je tak dalším talentovaným mladíkem, kterého si GM Brian Burke rozhodl pojistit smlouvou. Již minulý týden podepsal s Maple Leafs smlouvu Morgan Rielly, prozměnu první volba Leafs v letošním draftu 2012.

Pravé křídlo Tyler Biggs je všeobecně vnímán jako jeden z největších talentů v organizaci Toronta. Devatenáctiletý mladík je produktem úspěšného rozvojového programu U.S. National Development Team Program. V sezonách 2009-10 a 2010-11 prošel oběmi věkovými kategoriemi tohoto programu (do 17-ti a do 18-ti let). V roce 2010 přispěl svými výkony k zisku zlatých medailí na MS 17-ti letých a 18-ti letých. O rok později pokračoval s reprezentací USA v nadvládě na MS 18-ti letých a získal třetí zlato své kariéry.

V loňské sezoně Biggs dokončil svůj první rok na Miami University v Oxfordu v Ohiu. V dresu tamnějšího klubu Miami RedHawks odehrál 37 zápasů, ve kterých si připsal 17 bodů za 9 branek a 8 asistencí.

Svými tělesnými parametry (188 cm a 95 kg) má velmi dobré předpoklady uspět také mezi dospělými hráči. Biggs se zhruba za měsíc představí na předsezonním kempu Maple Leafs, kde se rozhodne jestli odehraje letošní sezonu v AHL v celku Toronto Marlies, nebo jestli začne sezonu v juniorské OHL v celku Oshawa Generals.

6 thoughts on “Leafs podepsali smlouvu s dalším talentem

  1. asi som slabý fanda Leafs…ale kto je ten chlapík vedľa BB a Biggsa?, tiež by ma zaujímalo meno toho pupkatého na fotke pri vybratí Riellyho?…mám medzery:-(

  2. To je Dave Poulin vice prezident hokejových operací v Torontu, v kariéře odehrál 724 zápasů v NHL a dal 530 bodů. A ten pupkatej je Dave Nonis senior vice prezident a byl to GM Kanady na posledním Mistrovství světa. Pod Burkem pracoval už ve Vancouveru a jednou bude určitě GM nějakýho týmu. Nonis je pravá ruka Burka, dá se říct, že dělá to stejný jako on, vyjednává trady a tak, ale BB má prostě hlavní slovo. A Poulin je hned pod ním.

  3. Tak oprava tenhle pán je Dave Morrison ředitel amaterských skautů v Torontu. Má na starost právě vyhledávat nováčky. Jako hráč v NHL pouze 39 zápasů.

    V tom vedení se taky každý jmenuje Dave 😀 To bych chtěl vidět ty porady…tak co Dejve, jasný Dejve 😀

  4. Sváťo taky jsem myslel, že to je Poulin…oni si sou docela podobní, akorát jeden má trochu míň vlasů 😀

  5. Ja vim přesně. 😀 jsem si rikal. ze to je on akorat tady je zrovna ostrihanej 😀 a dneska jsem trochu zapatral a je to Morrison, ale ta podoba je fakt velka

Napsat komentář