Září: Výluka v plném proudu

V předešlém měsíci se nic zásadního neudálo. Pouze opakování prázdných vět, že se NHL a NHLPA chtějí domluvit do 15. září na nové kolektivní smlouvě. V tomto nejistém období se přestalo spekulovat o možných výměnách a manažeři se tak zaměřili hlavně na to, jak si výhodně pojistit své hráče dle stávajících podmínek.

S prvním týdnem v měsíci září, ale začínaly přibývat vrásky fanouškům, hráčům, majitelům a všem co se zajímají o dění v nejlepší hokejové lize světa. Začalo být více, než jasné, že sjednotit rozdílné požadavky majitelů v čele s Garry Bettmanem a hráčských odborů, které zastupuje Donald Fehr nebude snadné a bude potřeba mnohem více času. Nyní se blíží konec měsíce a obě strany si stále nemohou přijít na chuť. Další plánované jednání proběhne v pátek 28. září, v němž všichni doufají v nalezení záchytných bodu, které bude stačit pouze doladit.

Tréninkový kemp Marlies

V úterý se rozběhl tréninkový kemp záložního týmu Toronta. Pro Marlies je to osmá sezóna v AHL. Na kemp bylo pozváno 34 hráčů. Z toho 20 útočníků, 10 obránců a 4 brankáři.

Útočníci: Spencer Abbott, Will Acton, Carter Ashton, Keith Aucoin, Tyler Brenner, Sam Carrick, Joe Colborne, Andrew Crescenzi, Jerry D’Amigo, Nicolas Deschamps, Jamie Devane, Ryan Hamilton, Adam Hughesman, Nazem Kadri, Leo Komarov, Greg McKegg, Brad Ross, Kenny Ryan, Greg Scott a Mike Zigomanis

Obránci: Jesse Blacker, Mark Fraser, Jake Gardiner, Ryan Grimshaw, Simon Gysbers, Korbinian Holzer, Mike Kostka, Paul Ranger, Corey Syvret a Dylan Yeo

Brankáři: Andrew Engelage, Mark Owuya, Jussi Rynnas a Ben Scrivens

Mezi největší tahouny týmu budou díky výluce patřit obránci Jake Gardiner s Korbinianem Holzerem a útočníci Kadri, Colborne, Aucoin. První možnost předvést se vedení Leafs dostane také talentovaný fin Leo Komarov.

První přípravný zápas sehrají Malies 6. října v Cobourge Community Centre v Coubourg proti Hamiltonu Buldogs, farmě Montrealu. Sezónu poté zahájí 13. října na ledě Rochesteru Americans.

Někteří hráči se během výluku mohou představit hodně z blízka i českému fanouškovi. Nikolai Kulemin se rozhodl zamířit do Metalurgu Magnitogorsk a Grabovski bude působit v barvách moskevského CSKA. Ostatní hráči zatím vyčkávají v Americe a doufají, že liga začne co nejrychleji.

Zajímavou informaci sdělil prostřednictvím svého twitteru Howard Berger, uznávaný redaktor ontarijského rádia fan-590.

“Leafs do sezóny nevstoupí se současnou sestavou. Burke určitě přivede jednoho prvotřídního hráče, možná dva…“ stálo na twitteru Bergera

Právě nyní mají manažeři trochu svázané a ruce. Pokud se ale při uzavření nové kolektivní smlouvy schválí předpokládaný platový strop 58 milionů, bude spousta týmů v problémech a hodnota kvalitních hráčů rapidně klesne.

Tady by se Brianu Burkovi mohlo podařit ulovit další díl do skládačky jménem Maple Leafs. Toronto je sice momentálně také nad potencionální platovou hladinou stropu po uzavření nové kolektivní smlouvy, ale předpokládá se, že by mohly celky anulovat kontrakty u jednoho nebo dvou hráčů. U Toronta se spekuluje hlavně o Miku Komisarkovi a Timu Connollym. V případě těchto dvou hráčů se jedná celkově o 9 milionů dolarů.

A kdy tipujete konec výluky vy?

One thought on “Září: Výluka v plném proudu

  1. doufám, že se tento víkend domluví. I když mě docela zasáhla Jágrmánie v EHL (viděl jsem všechny zápasy Kladna v Praze a z tohoto úhlu pohledu bych byl rád aby výluka trvala co nejdéle….ale jsem především fanoušek Leafs a NHL takže si přeju, aby se začalo hrát co nejdříve….v pátek obě strany debatovali o méně konfliktních tématech a většinou našli shodu, tak doufejme, že to tak bude trvat i nadále….pokud bych BB přivedl prvního centra a dalšího kvalitního útočníka, tak budu maximálně spokojený 🙂

Napsat komentář