Padesát na padesát. NHL předložila nový návrh

NHL předložila hráčské asociaci během úterní schůzky v Torontu nový návrh kolektivní smlouvy, který obě strany výrazně přibližuje k dohodě.

Minimálně se začně opět jednat o zásadní otázce, která blokuje celý start této sezony.

Na několika posledních schůzkách řešili obě strany nepříliš konfliktní témata a hlavní otázka přerozdělení příjmů zůstala opomenuta.

V dnešním návrhu NHL nabídla hráčské asociaci rozdělení příjmů mezi majiteli a hráči rovným dílem 50-50. Tento nový návrh byl předložen s cílem odehrát plnou sezonu s 82 zápasy.

„Máme asi devět nebo deset dní na to všechno dohodnout, podepsat, zapečetit a doručit tak, aby tato nabídka byla účinná a abychom se posunuli dopředu,“ řekl Bettman.

Hráčská asociace neměla žádné indikace, že by liga předložila nový návrh. Podle výkonného ředitele NHLPA Donalda Fehra by měla smlouva platit nejméně šest let. Uznal také, že tento návrh je mnohem silnější než předchozí návrh, který asociace od ligy obdržela. Odmítl zároveň bližší komentáře dokud dokument více neprostuduje.

Výkonná rada NHLPA by měla ještě dnes mít konferenčí hovor, během kterého by měla nový návrh prodiskutovat.

„Rád bych věřil tomu, že to bude vynikající výchozí bod a že se můžeme posunout dopředu a uvidíme jestli dojdeme k dohodě,“ řekl Fehr.

V předchozím návrhu liga nabízela hráčům 47% z příjmů a řadu dalších pravidel omezující vyjednávání smluv.

Nový návrh ligy také říká, že hráč se stane nechráněným volným agentem ve věku 28 let nebo po osmi odehraných letech. Je to o rok později než říkala poslední kolektivní smlouva, ale o rok dříve než bylo v posledním návrhu. Nováčkovské smlouvy by měly zůstat tříleté.

Žádná ze stran nepředložila nový návrh od 12. září. Podle Bettmana bylo ovšem naléhavé tento krok provést. Liga odhaduje, že 2. listopadu je poslední den tak, aby se odehrála celá 82-zápasová základní část a playoff do konce června.

„Pokud bychom to neudělali teď, pokud bychom nepředložili nabídku o které si myslíme, že je fér a která nám umožní hrát hokej…pak by to pravděpodobně chvilku trvalo, než by se tak stalo,“ řekl Bettman. „Udělali jsme to v duchu odehrát celou sezonu.“

Třetí lockout za posledních 18 let trvá již 31 dní. Základní již musela být odložena o dva týdny a zástupce komisaře Bill Daly odhadoval minulý týden, že liga již tratila na příjmech okolo 250 milionů dolarů.

4 thoughts on “Padesát na padesát. NHL předložila nový návrh

  1. Vypadá to zajímavě. Hráči v evropě dostali doporučení cca týden nehrát. Mělo by to snad vyjít. Bude to pořádná nálož zápasů vzhledem k tomu, že budou začínat o měsíc později, ale konec sezóny by měl být stejně jako každý rok.

    Jsem zvědavej co Burkie, jestli tam nějak začaruje se sestavou ještě před startem.

  2. věřím, že se začne hrát. I když je to škoda pro nás tady, že už neuvidíme hvězdy, ale těším se na Leafs…jako každý rok doufám v playoff 🙂

    Už se těším na ty probdělý noci, ale teda nevím jak budu stíhat články při nahuštěným programu zápasů

  3. Doufám že to vyjde, teď se v Evropě hraje sice taky kvalitně, ale Leafs jsou Leafs.

Napsat komentář