Marlies odehráli první zápasy

Výluka se možná blíží ke svému závěru. Dokud ale nezačnou přípravné kempy je jedinou možností vidět některé hráče pouze v dresu Marlies.

Americká hokejová liga je něco úplně jiného, než slavná NHL a i pohled fanouška na ní je zcela odlišný. Rozdíl mezi ligami je jednoduchý. Zatímco v NHL záleží pouze vítězství, tak v AHL to není nezbytně nutné. Nezáleží tolik na výsledcích, ale hlavně je důležitý progres samotných hráčů, kteří by měli v budoucnosti pomoci dostat hlavní tým Leafs na vyšší level.

Někteří hráči budou bojovat o místo v sestavě ihned po ukončení výluky, a tak je nezbytně nutné jim dát prostor a na novou výzvu je dostatečně připravit.

Marlies mají za sebou dvě utkání a pro mnohé mladé hráče to je první setkání s hokejem na profesionální úrovni. Ti zatím mají cestu k hlavnímu týmu dalekou, ale každý musí dostat svůj čas.

V uplynulém víkendu se nejdříve Marlies podařilo výhrát nad týmem Rochester Americans (3:1), aby následující den prohráli s Lake Errie 0:4.

Trenéři mezi oběma týmy spolu úzce spolupracují a Dallas Eakins bude se svým farmářským týmem hrát obdobu Carlylova systému, což povede k lehčímu přechodu hráčů k hlavnímu celku. Hlavně defenzivní činnost patří ke Calylovým silným stránkám a je potřeba sjednotit několik základních defenzivních schémat, které budou oba trenéři aplikovat.

I když Marlies odehráli s Lake Errie velmi dobré utkání směrem dopředu, defenzivní systém ukázal několik nedostatků. Hráči se pomalu rozkoukávají v novém ročníku a postupně by se měla tvořit chemie mezi jednotlivými formacemi.

Největší útočný talent Nazem Kadri se pravděpodobně stane křídlem jednou provždy. Odehrál na křídle celé play off a teď na začátku sezóny nastupuju po boku zkušeného Keitha Auciona. Na druhé straně brousí mantinel Carter Ashton, který tak dostává velkou šanci prosadit se v top lajně. Zatímco Kadri s Aucoinem se snaží vymyslet při přesilovce vražednou kombinaci, Carter Asthton bojuje o místo před brankou a hledá cestu, jak dorazit puk do sítě z brankoviště.

Z probíhající výluky těží v dresu Marlies nejvíce Joe Colborne. Je zpět po operaci zápěstí a snaží se najít svou hru a celkovou pohodu. Už v době draftu se o něm vědělo, že je to materiál, se kterým se bude muset hodně dlouho pracovat, tudíž je důležitá hlavně trpělivost. Momentálně s největší pravděpodobností není schopen posbírat v NHL slušná čísla centra druhého útoku. Stále musí pracovat na svém bruslení a celkovou konkurenceschopností v osobních soubojích. V dresu záložního týmu se bude objevovat zatím více, než u Leafs.

S velkým očekáváním se čaká na návrat Matta Frattina. Frattin odehrál fantastické play off, když ze 13ti zápasů zaznamenal 10 gólů a 3 asistence. Bohužel se zranil těsně před finálovou serií a nemohl pomoct už tak oslabenému týmu proti Norfolku Admirals.

Sezóna se pomalu začíná rozjíždět. Ve farmářském týmu je několik potencionálních hráčů úrovně NHL a je pouze otázkou zda se nám někdo z nich předvede v hlavním týmu, již tenhle rok. 

2 thoughts on “Marlies odehráli první zápasy

  1. V článku jsem to nedal, ale docela zajímavost. V tom druhem utkani jsme za stavu 0:3 zkusili 7.min!! před koncem powerplay 😀 :D, takže gol na 0:4 😀

Napsat komentář