Podle Dona Cherryho Luongo k Leafs nepřijde

Pokud by sezona NHL běžela podle původního plánu, tak by zcela jistě již toto téma zaznělo v pořadu Hockey Night in Canada. A i když se zatím diváci v NHL žádného hokeje nedočkali, téma „Co s bude s Luongem“ stále vzkvétá.

Již od konce minulé sezony se spekuluje, že příštím klubem stále ještě brankáře Vancouveru Canucks budou Maple Leafs.

A v pondělí se k této možnosti vyjádřil také známý hokejový komentátor Don Cherry, který se zůčastnil ranní debaty na radiové stanici Sportsnet 590 The Fan.

Podle Cherryho budou možná Leafs o Luonga usilovat nebo ho sledovat. Nevěří ovšem, že by Luongo, který má ve své smlouvě no-trade klauzuli, měl o trejd do Toronta zájem.

„Proč by měl chtít přijít sem a potýkat se znovu se stejnými věcmi jako ve Vancouveru? Pokaždé, když se prohraje, tak to je jeho vina. On je dostal jenom do sedmého zápasu finále Stanley Cupu 2011. Ale kolik gólmanů je do sedmého finále dostalo?“ řekl Cherry.

„Nemyslím si, že by chtěl přijít do tak žhavého místa jako je tady. Myslím si, že chce jít na Floridu, protože z Floridy pochází jeho žena.

I když v Torontu by byli rádi, kdyby ho dostali. Je to famózní brakář,“ dodal Cherry.

Ten se v rozhovoru vyjádřil také k výluce, která stále ještě trápí většinu hokejových fanoušků.

Cherry řekl, že komisař NHL Gary Bettman a šéf NHLPA Donald Fehr potřebují „vypadat dobře“, ale v tuhle chvíli všichni ztrácejí.

„Já také během výluky nedostávám výplatu, takže jsem taky jedna z obětí,“ postěžoval si extravagantní komentátor. „Myslím, že ztratíme hodně fanoušků.“

Cherry vyzdvihl Floridu a Tampu Bay jako dva trhy, které budou v důsledku výluky trpět:

„Je to jako se snažíme spáchat sebevraždu“.

Zkrácená sezona bude podle Cherryho výhodou spíše pro zkušené týmy než pro týmy s mladými hráči. Bývalý kouč věří, že zkrácená sezona začne na konci tohoto měsíce a také, že to pomůže týmům jako jsou Maple Leafs postoupit do playoff.

„Já prostě nevěřím, že chtějí vyčerpat celý rok. Přijít o všechny peníze, tak velký koláč, to je směšné,“ řekl Cherry.

„Leafs by měli začít stejně jako hráli v první půlce sezony 2011-12 a budou v klidu. Ale je to běh na dlouhou trať a talent vždycky skončí úspěchem a na konci bude velký tým.“

7 thoughts on “Podle Dona Cherryho Luongo k Leafs nepřijde

  1. Možná tím vyvolám vlnu nevole, ale nemyslím si, že by zrovna Luongo měl být pro Leafs výhrou.Sice je to brankář, který dokázal průměrný tým dotlačit do finále, ale jeho forma v minulé sezoně nebyla kdovíjaká.

  2. osobně si taky nemyslím, že by nám to k něčemu pomohlo. Ubíral by zápasy Reimerovi, kterej si myslím, že je jasná jednička u Leafs

  3. Taky si Luonga u Leafs nepřeju, zvláště s jeho smlouvou..
    Trochu odbočím od týmu – tenhle Donův oblek vypadá, jako by maskoval fixační krční límec =))

  4. ja si myslim, ze Luongo by u nas nemel co zkazit a muze byt jenom plus. Porad je to jeden z nejlepsich golmanu v lize i presto, ze mu minuly rok uplne nevysel. Vsechno zalezi na tom, jak bude vypadat nova CBA. Cetl jsem, ze jedna z variant u dlouhodobych kontraktu je, ze po ukonceni kariery se zbytek kontraktu bude pocitat do platoveho stropu tymu, ktery s hracem smlouvu uzavrel. V tom pripade by pro nas mohl byt Luu velkou vyhodou.

  5. Ježiš ted jsem mělo hodně zvláštní situaci. Listuju v televizi programem koukam co davaj dneska na espn 1:30 nhl: Pens – Leafs tak ze zvyku ve me samozrejme ihned hrkne BOMBA dneska špíl v TV. Pak začne mozek pracovat a nastane velký zklamaní :D. Doufám, že už to nějak domluvěj….jinak je sezóna v luftu.

  6. brankaře maj slušný (oba), obrana jakž tak, ale útok by měli posílit jením nebo dvěma slušnýma útočníkama.

Napsat komentář