Leo Komarov možná opustí Toronto

Útočník Toronto Marlies možná opustí Toronto po několika odehraných zápasech v AHL a vrátí se do KHL. Probíhající výluka v NHL totiž oddaluje sen a cíl Komarova zahrát si a prosadit se v NHL.

„Pokud by nebyla žádná výluka, tak by se tohle vůbec nedělo,“ řekl kouč Marlies Dallas Eakins. „Buď by hrál za náš tým nebo za Toronto Maple Leafs.“

Návrat sedmé volby Maple Leafs v roce 2006 do týmu Dynamo Moskva sice ještě nebyl oficiálně potvrzený a Komarov stále zůstává součástí Marlies, ale věci se již dali do pohybu.

Smluvní překážky zůstávají jedinou bariérou mezi tímto spojením. Zatímco jeho roční smlouva s Maple Leafs obsahuje určité ustanovení pro tento návrat, tak Komarov a management Leafs pracují na tom, aby zajistili, že by se mohl Komarov vrátit zpět do Severní Ameriky v případě, že by výluka v dohledné době skončila.

„Leo se chce ujistit, že pokud nás opustí, že se může vrátit pokud výluka skončí. Myslím si, že to je jedna z důležitých věcí,“ řekl Eakins. Kouč Marlies poznamenal, že podobný pocit má také z pohledu organizace.

„Bez ohledu na to, co se stane, tenhle kluk je velký talent. Pracoval tvrdě, aby se dostal tam, kde bude mít šanci na NHL. A to je jeho cíl. Pro Lea je to o hraní v NHL, to je to, co chce dělat. Myslím, že jeho snahou je job, který ho vystřelí nahoru.“

Komarov podepsal s Maple Leafs na konci května roční smlouvu na 1,2 milionu dolarů. V dresu Marlies dehrál zatím 11 zápasů, ve kterých vstřelil pět branek a přidal dvě asistence. S pěti brankami je zatím společně s Jakem Gardinerem nejlepším střelcem týmu.

V KHL si Komarov užíval určitě mnohem pohodlnější a finančně lepší život než v současné době. Podle serveru CapGeek si u Marlies vydělá 62 500 dolarů za rok, jelikož má dvoucestný kontrakt. Ale jeho dětským snem dál zůstává zahrát si v NHL.

„Prostě to chci zkusit a uvidíme, jestli to dokážu,“ vysvětloval tehdy na začátku října. „Pokud to nezvládnu, tak s tím dokážu žít. ALe když bych zůstal v KHL, jo tam jsou velký peníze, je pěkné tam být, ale ve čtyřiceti by se mě děti zeptali ‚Proč si nehrál v NHL?'“

2 thoughts on “Leo Komarov možná opustí Toronto

  1. z toho jedna branka a 9 asistencí…zatím má ve 13-ti zápasech bod na zápas

Napsat komentář