Matt Frattin je po zranění zpět ve formě

V minulé sezoně si nemohl Matt Frattin vychutnat úspěšné tažení Marlies Calder Cupem. Ve finále Západní konference se zranil a finále mohl sledovat pouze na televizní obrazovce.

Přesto byl s deseti brankami ve 13-ti zápasech nejlepším střelcem Marlies v playoff.

V letošní sezoně je navzdory tomu, že odehrál pouze osm z 21 zápasů Marlies společně s kapitánem Ryanem Hamiltonem a Jake Gardinerem opět aktuálně nejlepším střelcem týmu. Všichni tři hráči vstřelili po sedmi brankách.

K tomu si připočtěte 14 branek, které Matt Frattin vstřelil v loňské sezoně ve 23 zápasech základní části. To je 31 vstřelených branek ve 44 odehraných zápasech v AHL. Na jednu vstřelenou branku potřeboval cca 1,4 zápasu.

Pokud bychom to přepočítali na 80-ti zápasovou základní části AHL, tak by měl Matt Frattin na svém kontě 57 branek. Byl by tak zdaleka nejlepším střelcem celé soutěže.

V loňské sezoně vstřelil nováček Cory Conacher v 75-ti zápasech 39 branek (potřeboval tak 1,92 zápasu na 1 branku).

„Máme skvělý tým. Máme docela dost hráčů, které jsme měli, když jsme došli až do finále a k tomu několik klíčových posil,“ řekl Frattin. „Snažím se zlepšit drobnosti, na kterých musíte pracovat, abyste mohli být profesionály v NHL. Věci jako být lepší v defenzivní hře a neztrácet tolik kotoučů.“

Útočník Toronta má ještě relativně dost času dokázat velké věci také v NHL. Příští měsíc oslaví teprve 25. narozeniny a tak mu ani nemusí vadit současná výluka v NHL. V loňské sezoně vstřelil v 56-ti zápasech v dresu Maple Leafs 8 branek.

Kromě infekce v noze, která ho vyřadila na dva zápasy ze sestavy Leafs v minulé sezoně nechyběl Frattin v žádném zápase kvůli zranění. Až do smolného pátého zápasu finále Západní konference, ve kterém ztratil kontrolu, spadl na led a doklouzal až do opuštěné branky soupeře. Přetržený levý meniskus znamenal konec sezony. Následovala operace a několikaměsíční rehabilitace.

Kouč Marlies Dallas Eakins je stejně tak překvapený jako všichni ostatní, že se Frattin vrátitl zpět v takové formě.

„Když se vracíte v NHL po takovém zranění, tak musíte začít být rychle produktivní, jinak sedíte na lavičce nebo jdete na tribunu,“ řekl Eakins. „Tohle je pro něj perfektní moment, kdy se může vrátit, být úspěšný a až se rozjede NHL, tak bude připravený ukázat co dokáže.“

„Pokud ho uvidíte hrát kontaktně, tak to znamená, že mu nohy fungují a že je velmi zabraný do hry,“ popisuje Eakins Frattinuvu hru. „To je chvíle, kdy je na hru soustředěný. On je soutěživý hráč. Pokud ho uvidíte, jak se snaží brzy navázat kontakt, tak víte, že přijdou ještě lepší věci.“

„Jakýkoliv hráč potřebuje být schopný hrát komplexní hokej,“ řekl Frattin. „Když hraju fyzicky, tak se dostanu druhému týmu pod kůži. Nechci se tím pyšnit, ale funguje to. To mě a můj tým ve hře zvedne.“

Napsat komentář