Morgan Rielly v nominaci Kanady na MS juniorů

Morgan Rielly

Obránce Morgan Rielly byl nominován do výběru Kanady, který se zůčastní juniorského MS, které se koná na přelomu prosince a ledna v ruské Ufě.

Pro obránce Moose Jaw Warriors hrající WHL to bude první juniorský šampionát v kariéře. Kanadu již reprezentoval na MS sedmnáctiletých a osmnáctiletých v roce 2011.

Ve středu, kdy byla nominace Kanady zveřejněna potvrdil Generální manažer Toronto Maple Leafs Brian Burke, že Morgan Rielly odehraje celé MS nezávisle na tom, jak se vyvine situce kolem projednávání nové kolektivní smlouvy v NHL.

Morgan Rielly byl draftován Torontem v první kole jako celkově 12. hráč letošního draftu a předpokládá se, že bude nastupovat v první obranné dvojici ve výběru Kanady společně s Dougie Hamiltonem.

Tým Kanady bude určitě chtít zlepšit loňské třetí místo z domácího šampionátu v Calgary. Loni po semifinálové prohře 5-6 s Ruskem porazila Kanada v zápase o třetí místo 4-0 Finsko. Bylo to poprvé po 11 letech co Kanada nehrála finále juniorského MS. Zlato Kanada nevyhrálo od roku 2009.

Napsat komentář