NHL a NHLPA dosáhli prozatimní dohody k ukončení výluky

bettman-fehr-lockout end annoucement 20130106

NHL a hráčská asociace NHLPA dosáhli dnes v poledne středoevropského času k rámcové dohodě o podobě nové kolektivní smlouvy.

Obě strany v posledních dnech za pomoci mediátorů intenzivně jednali a nakonec se dokázali dohodnout.

Dohodu oznámili po více než 16-ti hodinovém maratonu dnes v 6 hodin ráno východního času společně komisař NHL Gary Bettman a výkonný ředitel NHLPA Donald Fehr v newyorském hotelu Sofitel Hotel.

Liga zatím neoznámila datum kdy přesně se začně hrát ani počet zápasů, kolik by jednotlivé týmy měli odehrát. Vše by mělo být brzy oznámeno.

„Don Fehr a já jsme zde proto, abychom vám řekli, že jsme dosáhli dohody o kostře nové kolektivní smlouvy. Detaily ještě musí být napsány na papír,“ začal Gary Bettman krátké setkání s novináři.

Ještě musíme udělat hodně práce, ale na základní kostře jsme se dohodli. Musíme ještě projít ratifikačním procesem, musí to schválit rada guvernérů a samozřejmě to musí schválit také hráči. Zatím vám nemůžeme dát informace o rozpisu zápasů a kdy začneme. Je velmi brzo ráno a my jsme jednali celý den a celou noc. Ale doufáme, že se k vám dnes později vrátíme s více informacemi.“

„Jakýkoliv proces v systému, který máme je obtížný a může to trvat dlouho. Ale jak Gary již naznačil, máme kostru dohody,“ pokračoval výkonný ředitel NHLPA Donald Fehr.

Fehr poté vyjádřil touhu jeho klientů vrátit se zpět k hokeji.

„Doufejme, že během několika málo dní se budou moci fanoušci vrátit sledovat lidi, kteří bruslí a né nás dva,“ uzavřel krátké setkání s novináři Donald Fehr.

Po 113 dnech výluky se tak můžou hráči a kluby vrátit zpět do práce.

Podle zpráv by měla nová kolektivní smlouva platit 10 let až do sezony 2021-22 s volitelným přerušením jednou stranou po osmi letech.

Jak již oba nejvyšší šéfové obou stran řekl, zatím nebylo přesně řečeno, kdy přesně začnou tréninkové kempy a kdy začne samotná sezona.

Zprávy hovoří o tom, že kempy by mohly začít mezi středou 9.1. a sobotou 12.1. a sezona by mohla začít mezi 15-19.lednem. Pokud by se začalo již 15. ledna tak bychom byli pravděpodobně svědky 50-ti zápasové sezony, v případě začátku 19. ledna bychom pravděpodobně sledovali 48 zápasů Maple Leafs v letošní sezoně.

3 thoughts on “NHL a NHLPA dosáhli prozatimní dohody k ukončení výluky

  1. Nechtěl bych aby to vyznělo špatně, ale mám takový dojem, že zkrácená sezóna Torontu prospěje a oni díky tomu postoupí do play-off. Bohužel teď mají větší šanci na postup, než kdyby se hrálo plných 82 zápasů. GO LEAFS GO!

  2. Snad se nám to podaří a je jedno jestli to bude díky zkrácené sezoně. Já bych bral Stanley Cup i díky zkrácené sezoně. Ve zkrácené sezoně 1994-94 jsme měli ve 48 zápasech bilanci 21-19-8 a získali sme 50 bodů. Jako pátý tým v Západní konferenci Leafs postoupili do playoff a v prvním kole prohráli s Chicagem Blackhawks 3-4 na zápasy….letos to bude mnohem, mnohem lepší 🙂

  3. Je to tak ta sance je ted mnohem vetsi. No parada by byla udelat zase dobry start do sezony. Chce to play off uz jenom z toho pohledu, aby nevykopli Burka. Hlavne leto bude zajimavy. Budou tam ty 2 buyouty + Perry Getzlaf na trhu :D. Myslim si, ze se zacne ted mnohem vic tradovat, nez tomu bylo v poslednich letech, kdy hlavne hvezd se trady moc netykaly.

Napsat komentář