Prosinec: Show se znovu rozjíždí

maple leafs - shrnutí týdneNová CBA leží na stole a show jménem NHL čeká na zahájení. Podle předběžných zpráv odstartují první zápasy 19. ledna. Hráči se v uplynulém týdnu přesouvají do svých klubů, kde v sobotu začnou přípravné kempy.

V kalendáři této sezóny by měl každý tým nalézt 48 utkání. V konečném součtu pravděpodobně bude 50% bilance stačit na postup do play off. Pokud se klubu podaří dobrý start do sezóny muže se v play off objevit nejedno překvapení na úkor favorita. V roce 94-95 postoupil Dallas do play off z osmé příčky s pouze 42 body ze 48 zápasů.

Týmy sehrají všechny zápasy v rámci konference, tudíž tým západu a východu na sebe narazí až ve finále Stanley cupu. Nejvíce utkání se odehraje klasicky v rámci divize, což v takto zkrácené sezóně budou stěžejní zápasy rozhodující o úspěchu a neúspěchu. Každý bod bude rozhodovat, každé zaváhání bude potrestáno, základní část přinese nasazení jako v play off.

Do přípravného kempu Toronta by se měli bez větších komplikací hlásit všichni hráči včetně reprezentanta Kanady U20 Morgana Riellyho. Pouze Jake Gardiner se stále zotavuje ze symptomů připomínající otřes mozku a Cody Franson zatím nedosáhl na prodloužení smlouvy.

V době stávky byl zakázán jakýkoliv kontakt mezi hráči a managementem, což i dnes potvrdil trenér Randy Carlyle a dále zmínil, že je zvědavý, s jakou formou hráči přijedou. Zmínil také fakt, že jediné co ví ohledně složení útoku je spolupráce dua Kessel Lupul, protože podle svých slov by byla hloupost je nedat dohromady.

Několik hráčů přijede rozehraných z evropy, jiní měli možnost předvést své dovednosti na farmě. V KHL nastupovali Grabovski s Kuleminem. “Grabo“ si za pomoci Datsyuka připsal 24 bodů v 29ti zápasech. Kulemin dal po vlažném startu vzpomenout na útočné choutky z předminulého ročníku a po boku Malkina dělal bod na zápas. V 35ti zápasech nasbíral 14 + 21. Clarke MacArthur zvolil pro rozehrání druhou německou soutěž, když si v klubu Crimmitschau připsal 11 bodů v 9ti zápasech.

Farmářský tým Marlies navázal na formu z minulé sezóny a s přehledem vede západní konferenci Ahl. Hlavně jeho útok drtí jeden klub za druhým. Největší naděje pro hlavní tým se představili ve velmi dobrém světle. Nazem Kadri i přes několik menších zranění sbírá bod na zápas, také díky spolupráci se zkušeným matadorem Ahl Keithem Aucoinem. Jake Gardinera zastavilo v dobré formě zranění připomínající otřes mozku. Jinak se s Jakem určitě počítá do hlavní sestavy pro hlavní tým. Střelec Matt Frattin vlétl zpět na led ve velkém stylu a hned od prvních zápasů střílí jednu branku za druhou. Odehrál pouze 20 utkání, ale v nich zaznamenal solidních 9 + 6.

Z hráčů, kteří by mohli dostat šanci u týmu Leafs jsou překvapením výkony Mike Kostky. Největší ofenzivní zbraň přesilové hry ukazuje ve svých letech velký přehled a pro hlavní tým představuje solidní alternativu. Mike Kostka stál minulý rok ve finále proti Marlies a s týmem Norfolk získal Calder cup. Aby toho nebylo málo, byl to právě jeho šťastný odraz od plexiskla, který rozhodl ve třetím zápase o výhře 1:0 v prodloužení. Po této prohře bylo jasné, že zraněním zdecimovaní Malies nebudou mít sílu na obrat série. Kostka má v probíhajícím ročníku 6 branek a 28 přihrávek v 33 zápasech.Veterán Keith Aucoin znovu potvrzuje nálepku nejlepšího hráče Ahl posledních let. Do hlavního týmu bude mít přes dravé mladí a spoustu kvalitních útočníků dlouhou cestu.

Již tak daleko do hlavního týmu nemusí mít finský forvard Leo Komarov. Tento hráč bude bojovat výhradně o místo ve 3-4 lajně. První jeho seznámení s kanadským hokejem nedopadlo vůbec špatně. Po slušných výkonech v Marlies se nakonec dohodl s vedením pro odchod do Dynama Moskva, kde nastupoval s Alexem Ovechkinem. V konečném součtu obou soutěží má tento defenzivní útočník 19 bodů ve 27 zápasech.

Liga se blíží velmi rychle ke svému začátku a jako každý rok všichni doufáme hlavně v play off. Je možné, že do startu ročníku se ještě Brian Burke pokusí oživit sestavu příchodem nového hráče.

Sestava podle mapleleafs.cz

Útok:

Top line: Lupul – Kadri/Connolly  – Kessel

Scoring line: JVR – Grabovski – MacArthur

Shutdown line: Kulemin – McClement – Bozak/Frattin

Energy line: Lombardi/Komarov – Steckel – Brown

Obrana:

Gunnarson – Phaneuf

Gardiner – Komisarek

Liles – Holzer/Kostka

Brankáři:

Reimer/Scrivens

2 thoughts on “Prosinec: Show se znovu rozjíždí

  1. super, parádní zhodnocení. Už se nemůžu dočkat. GO LEAFS GO!

  2. Už jsem přestával doufat, každopádně to bude zajímavej ročník.

Napsat komentář