Carlyle se v pondělí setkal s médii

carlyle 20130107

Být připraven

To je signál kouče Maple Leafs. Randy Carlyle v pondělí v Air Canada Centre předstoupil před média. A byla to první ostrá zkouška kouče Leafs v této sezoně. Před šatnou Maple Leafs se sešel plný sál otázekchtivých reportérů.

Kouč slíbil více odpovědný tým zaměřený na obranu a kondici.

„Nebude tady mnoho změn v systému,“ řekl kouč Randy Carlyle novinářům. „Naše očekávání jsou taková, že budeme hrát na vyšší úrovni díky lepší přípravě a budeme mít lepší a více odpovědný defenzivní přístup. Odpovědnost bude více vyžadována.“

Podle kouče budou hráči, co si to zaslouží, více podporováni. I kdyby to byl 18-ti letý obránce Moose Jaw Morgan Rielly (první volba Leafs v draftu 2012).

„Protože, to že jsi tady hrál minulý rok neznamená nutně, že budeš hrát automaticky. To je realita tréninkového kempu.“

To znamená, že Riellyho budoucnost bude záviset jednak na zdraví Jake Gardinera a také na jeho vlastní hře. Gardiner je měsíc mimo hru s příznaky otřesu mozku, po té co v jednom utkání AHL inkasoval tvrdý hit do hlavy. V té době byl Gardiner možná nejlepším hráčem Marlies.

Nyní již Gardiner trénuje mimo led a kouč doufá, že bude připraven jakmile tréninkový kemp začne.

„Existují samozřejmě jisté testy, které musí podstoupit a které rozhodnou jak daleko je od účasti na ledě,“ řekl kouč.

Klíčový post

Carlyle se nevyhnul ani otázce, kterou ihned po oznámení dohody mezi NHL a NHLPA začali probírat snad všichni kolem Maple Leafs.

„Jsou vaši gólmani dost dobří?“

„Naši brankáři jsou brankáři NHL kvalit,“ zněla odpověd Randy Carlylea.

To nezní moc přesvědčivě. Musíme připomenout, že netrvalo dlouho a v Torontu se opět začalo spekulovat o možném trejdu Roberta Luonga k Maple Leafs.

„Máme hráče, kteří mohou hrát na vysoké úrovni v NHL a není to jen odpovědnost brankářů. Je to naše odpovědnost implementovat takový systém, abychom byli lepší v obraně,“ řekl Carlyle.

Pro kouče je určitě výhodou, že se na lavičku Maple Leafs postavil již na konci minulé sezony. Stihl tak odkoučovat 18 zápasů, což mu umožnilo několik příležitostí posoudit tak kvalitu, připravenost a oddanost některých hráčů, které povede až se vhodí první buly.

„Myslím, že to bylo ohromně důležité. V podstatě to bylo jedním z důvodů přijít a převzít tým v té době.“

Nový kouč na lavičce týmu tak brzy poznal, co se mu na novém týmu nelíbí.

„Na začátku léta jsme dali našim hráčům jasný signál, aby byli připraveni. Nebude trvat dlouho a uvidíme, kdo je ve formě a kdo není,“ řekl kouč. „Váš tým musí zůstat zdravý, aby zůstal konkurenceschopný. To na jaké úrovni jsou připraveni naznačí trenérům to, jak na tom jsou…nebo jak by na tom měli být.“

„Pokud na tom nebudou tak, jak by na tom měli být tak navrhu extra tréninky.“

Před koučem leží několik těžkých rozhodnutí.

Kdo bude prvním centrem? Před sezonou se spekulovalo, že by to mohl být James van Riemsdyk, kterého Leafs získali v létě výměnou za Luke Schenna. Carlyle nicméně potvrdil, že JVR začne sezonu na křídle, tak jak je zvýklý z Flyers.

V posledních dvou letech hrál prvního centra Tyler Bozak, o kterém se spekulovalo, že by mohl být součástí výměny do Vancouveru za Luonga. Pokud se tak stane tak kdo se postaví mezi Joffrey Lupula a Phila Kessela?

A jak zapracovat do sestavy Leo Komarova a Jay McClementa? Jak poskládat obranu? A kdo se tedy postaví do branky?

Již brzy nám sezona 2012-13 začne odkrývat odpovědi na všechny otázky.

3 thoughts on “Carlyle se v pondělí setkal s médii

  1. Ví někdo jak je to s Orrem? Jednu sezonu u nas zahral fakt paradně a v bitkách každýmu nařezal. Po tom co měl otřes mozku, tak to s nim šlo z kopce až k Marlies, ale docela bych ho zase v týmu uvítal. Minimálně pro divizní zápasy jinak tam budou Neil, Thornton, Kaleta a tihle blazni litat jak utržený ze řetězu.

  2. Sváto vůbec nevím jak to s ním je, byl poslanej k Marlies, za ně odehrál pár zápasů a pak se vytratil. V této sezoně by měl mít ještě plat 1 milion a od příští sezony UFA

Napsat komentář