Zranění hráči jsou tématem třetího dne tréninkového kempu Leafs

Dion Phaneuf; Phil Kessel

Třetí den tréninkového kempu Maple Leafs byl ve znamení zraněných hráčů.

Nejprve se na ledě tréninkového komplexu MasterCard Centre ukázal Jake Gardiner, který ještě před regulérním tréninkem ostatních hráčů trénoval 15 minut s kondičním koučem Anthony Belzou. Bylo to poprvé co se Gardiner ukázal na ledě od svého zranění 8.prosince v zápase proti Rochesteru.

Více než měsíc byl Gardiner mimo hru a je velmi těžké předpovědět jestli bude k dispozici svému kouči pro úvodní zápas nové sezony v sobotu proti Montrealu Canadiens. Lékaři ještě nedovolili Gardinerovi zůčastnit se normálního tréninku, kvůli zákazu kontaktu s ostatními hráči. To ale může být ve středu jinak.

„Řekl jsem mu, že jestli má nějakou šanci hrát v sobotu, tak musí jít dnes na led. Tak to prostě je. Je to jeho rozhodnutí, ale v podstatě to, co se stalo bylo hodně pozitivní. Má za sebou dlouhou cestu a je velmi, velmi blízko,“ řekl kouč Carlyle na adresu mladého obránce.

Kouč sice odmítl odpovědět na otázku, jestli bude Gardiner hrát v sobotu ale možná cosi naznačují jeho slova.

„Kdyby dnes nešel na led, tak by v sobotu nehrál. Dejte si dvě a dvě dohromady.“

„Řekl jsem mu, že jestli se necítí 100% připravený, tak ať tam nechodí. Důležité je mít zdravé hráče. Nebudeme ho tlačit do situace, kdy by nebyl zcela zdravý. Ale faktem je, že kdyby dnes netrénoval, tak by nebyl v mé mysli způsobilý hrát.“

Jestliže mohl být kouč Randy Carlyle alespoň částečně spokojen se stavem Jake Gardinera, tak se stavem jediné větší posily Maple Leafs před touto sezonou určitě spokojený nebude.

Útočník James van Riemsdyk nedokončil úterní trénink po tom, co by nastřelen do pravého kotníku. Kouč řekl, že ho to velmi bolí a není jisté jak dlouho bude Van Riemsdyk mimo a jestli stihne sobotní úvodní zápas proti Canadiens.

Pokud nebude Van Riemsdyk v sobotu připravený, tak to pro Toronto bude znamenat určitě oslabení. S JVR se počítalo na levé křídlo druhého útoku s Grabovskim a s některým z dalších útočníků, kteří se poperou o místo v prvních dvou útocích.

„Je to kontaktní sport a víme, že zranění přijdou,“ řekl kouč. „Může to být někdy divoké a puky létají všude kolem. Hráči mají sice chrániče, ale ty nepokrývají všechna místa na těle v určitých situací.“

Dalším útočníkem, který měl na dnešním tréninku zdravotní potíže byl Colton Orr, který si vykloubil prst a také u něj není známo, jak je jeho zranění vážné.

Obránce Cody Franson se již zůčastnil tréninku se svými staronovými spoluhráči poté, co byly vyřízeny všechny formality se švédským klubem Brynas.

5 thoughts on “Zranění hráči jsou tématem třetího dne tréninkového kempu Leafs

  1. JvR musi proti Canadiens hrát, jinak to nejde 🙁 Potřebujem ho!

  2. vypadá to, že bude. JVR se cítí dobře a chtěl bych hrát, tak to snad vyjde

Napsat komentář