Kanadská bitva Canadiens – Leafs

Habs - Leafs preview opener 2013Sezóna začíná. První ze čtyř zápasů dvou týmů originál six v této sezóně otevře nový ročník NHL. V posledním zápase minulé sezóny se na domácím ledě radovali Canadiens z výhry 4:1. V uplynulých dvou letech vždy získal každý tým po třech výhrách v šesti zápasech.

V týmu Maple Leafs se odehrála před týmem překvapivá změna. Brian Burke dostal z hodiny na hodinu výpověď a nový GM Dave Nonis začal ihned upravovat tým podle svých představ. Nejprve vyrejdoval přebytečného Lombardiho do Phoenixu, aby se o den později zbavil Tima Connolly odesláním do farmářského týmu. Těmito kroky dal společně s trenérem Carlylem jasně najevo, že bude hrát ten, kdo si to zaslouží a mladí dostanou šanci prokázat své kvality.

Po výměně generálních manažerů utichly spekulace kolem Roberta Luonga. Nyní soupeří o post jedničky Reimer se Scrivensem. Podle předběžných zpráv by měl začít v zahajovacím utkání rozehraný Ben Scrivens.

Na straně Montrelu prošel úspěšně tréninkovým kempem mladík Alex Galchenyuk. V utkání by měl hrát v druhém útoku s Plekancem a Giontou, navíc bude dostávat dostatek prostoru při přesilovkách. Naopak defenzivní klenot Canadiens obránce PK Subban stále nemá podepsanou novou smlouvu a první zápas pravděpodobně vynechá.

Zranění zužuje Jakea Gardinera, který se stále zotavuje z otřesu mozku. Na druhé straně má menší zdravotní problémy Plekanec a Price. Oba by měli být připraveni dnes nastoupit.

Zápas začíná v 1:00 SEČ.

18 thoughts on “Kanadská bitva Canadiens – Leafs

 1. Ve fóru jsem rošířil post s odkazama na stránky, kde lze nalézt live streamy…
  Je toho dost, takže snad budou i nějaké kvalitní.

 2. Nazem Kadri prvni gol Toronta v sezoně! Ale ta přesilovka byla sehrana naprosto hrozně.. ten gol je maly zazrak.

 3. přesně tak Angi, byla to tragédie, ale gól se počítá. GO LEAFS GO

 4. přijde mi, že si skoro nepřihrajeme. Tak přecejenm je to pro některý hráče první zápas v sezoně a možná tam je taky trochu nervozity

 5. Je ta naše hra trošku chaoticka.. ale bylo tam i pár pěkných akcí.. a ta druhá přesilovka.. v ní bohužel vynikl akorát Plekanec, na PP to bude chtít zapracovat.

 6. K těm přihrávkám mi příjde, jakoby někteří hráči v tu chvíli vůbec nečekali, že puk půjde na ně. Ale je to první zápas, to se určitě zlepší.

 7. Ta nerozehranost je vidět, ale zatim jsme aktivnější než Montreal.
  Uvidíme co další třetiny. Grabovo lajna zatim moc nehraje.

 8. body jsou doma to se počítá, taky jsem rád, že Kostka dostal šanci, odehrál nejvíc minut z našich hráčů, tak doufám že se dokáže prosadit na trvalo

 9. Bylo vidět, kdo během výluky někde hrál a kdo ne. Kostka, Kadri podali hodně solidní výkon. Scrivensovi to sice vypadávalo, ale líbil se mi s aktivitou při rozehrávkách a prací s pukem.
  Naopak Kessel a řekl bych, že i Phaneuf nepůsobili herně v pohodě, ale výsledek je parádní a jedeme dál 🙂 go leafs go

 10. Viděl jsem jenom 2 třetinu a asi posledních 10 minut konce zápasů. Z toho mála co jsem viděl se mi dost líbila lajna JVR – Naz – Leo. A kupodivu docela i Kessel. Jinak mi to teda přišlo jako trochu lepší zápas farmářský úrovně oproti tomu co hráli Boston s Rangers. Takhle jestli budeme hrát s Bostonem, tak dostaneme zase osmičku. Ta hra Montrealu byla v 2tř hrozná a co jsem četl, tak v první ještě horší (což už si nedovedu moc představit). Trochu se zvedli akorát na konci, ale pořád je to horší tým NHL. Ale co výhra je výhra a my máme plný počet bodů. Jsem rád za tu cestu, kterou jsme se vydali. Prostě komu to jde ten hraje. Kadri gol, Scrivens jedna obdržená branka. Mě se fakt ten Scrivens hodně líbí od tý doby co jsem ho viděl chytat v tom Calder cupu a tenhle rok v pár zápasech, tak jsem z něj nadšenej. I když mu to včera dost vypadávalo, tak Reimer to bude mít ještě hodně těžký.

Napsat komentář