Lupul v dresu Leafs dalších 5 let

Lupul 20120117

Dave Nonis od svého jmenování na nic nečeká a podniká kroky, které by měly tým přivést do horních pater východní konference. Dalším krokem je prodloužení smlouvy s Joffrey Lupulem na 5 let. Během této doby si dynamický útočník vydělá 26,25 milionů dolarů. Ve svém novém kontraktu má Lupul také klauzuli o nevyměnitelnosti. Pokud bude generální manažer Toronta zvažovat jeho výměnu, může si Lupul určit 14 týmu do kterých chce být vyměněn.

Joffrey Lupulovi je momentálně 29 let. Předminulý rok se vrátil po sérii zdravotních problémů, které vyvrcholily infekcí krve v těle. V Anaheimu se z něj stalo přebytečné zboží, tak ho Anaheim vyměnil do Toronta společně s Gardinerem za Francois Beauchemina. V uplynulé sezóně odehrál 66 utkání v prvním útoku s Philem Kesselem a se 67 body za 25 gólů a 42 nahrávek patřil mezi nejproduktivnější hráče týmu. Dostala se mu i čest být asistentem kapitána Východu Zdeno Cháry v prestižním All-star zápase.

V kariéře odehrál v NHL 517 zápasů. Působil v týmech Edmontonu, Philadelphii, Anaheimu a nyní pokračuje u Maple Leafs. Jeho dosavadní bilance v nejlepší lize světa čítá 151 branek, 172 asistencí a 313 trestných minut.

2 thoughts on “Lupul v dresu Leafs dalších 5 let

  1. Na tom trejdu jsme jednoznačně vydělali. Možná to bude jeden z nejlepších trejdů GM Maple Leafs za posledních 10 let

Napsat komentář