Joffrey Lupul bude chybět 6 týdnů

lupul 20130121Ve středečním zápase Maple Leafs na ledě Pittsburghu Penguins se zranil útočník Joffrey Lupul, jedna z hlavních postav týmu.

Byla odehrána téměř polovina zápasu a Leafs měli výhodu přesilové hry. Na modré čáře se ke střele postavil kapitán Maple Leafs Dion Phaneuf, jehož vyhlášená střela trefila před brankou domácích clonícího Lupula.

Již v tu chvíli bylo jasné, že je zle. Lupul okamžitě po zásahu odešel do kabiny a do zápasu se již nevrátil.

Kouč Toronta Randy Carlyle ve čtvrtek řekl, že Lupul bude chybět minimálně šest týdnů.

„Je to velká ztráta, opravdu nemůžeme říct více než toto,“ řekl po zápase Dion Phaneuf. „On je důležitou součástí našeho týmu v útoku a je strašné, když ztratíte takového to hráče. Musíme se kvůli němu spojit a hrát s hráči, které tady máme.“

Na konci minulého týdne podepsal Lupul s Maple Leafs prodloužení své smlouvy na pět let. Měl by se tak na několik let stát základním stavebním kamenem týmu. Nyní je jasné, že po zranění, které ve středu utrpěl bude svému týmu v nejbližší budoucnosti chybět.

Jako náhrada byl z AHL povolán Matt Frattin, který by měl nastoupil na Lupulově místě již dnes v noci proti NY Islanders.

One thought on “Joffrey Lupul bude chybět 6 týdnů

  1. Ve zkrácený sezoně to je pěknej ranec zápasů. Doufám, že Leafs ještě někoho přivedou. Protože, když se Kessel neprobudí, bude to hodně složité.

Napsat komentář