Leafs povolali Rynnase, Frattin mimo

rynnas 20101001

Maple Leafs ve středu oznámili, že klub povolal brankáře Jussi Rynnase z Toronta Marlies v AHL. Rynnas by měl působit jako druhý brankář týmu než se vrátí James Reimer.

V 17-ti zápasech v této sezoně má bilanci 8-8-1, průměr 2,57 inkasované branky na zápas a úspěšnost zásahů 91,3%. Vychytal také tři čistá konta.

„Je to brankář budoucnosti pro náš klub. Je to velký kluk,“ řekl kouč Maple Leafs Randy Carlyle. „Ukazuje to sílu organizace. Když máte hráče, kteří hrají dobře v AHL a naskytne se jim příležitost, tak se je nebojíme použít.“

Po středečním tréninku kouč oznámil, že útočník Matt Frattin musí podstoupit chirurgický zákrok na svém koleni a bude Leafs nejméně týden chybět.

„Měl problémy s vazy v koleni, které už měl operované. Tohle je dodatečný zákrok. Podle lékařů by to nemělo být dlouhodobé,“ řekl Carlyle. „Podstoupí zákrok tady v Torontu v nejbližších 24 hodinách a uvidíme, kdy bude zpět připravený nastoupit.“

Frattin podstoupit operaci zraněného kolene v červnu a nestihl kvůli tomu začátek letošní sezony v AHL. V 10-ti posledních zápasech v dresu Maple Leafs si připsal 10 bodů za 7 branek a 3 asistence.

Frattin vynechal středeční trénink a jeho místo zastoupil Jay McClement.

Do sestavy Maple Leafs by se měl ve čtvrtečním zápase na ledě Caroliny Hurricanes vrátit Mike Brown, který vynechal posledních sedm zápasů kvůli zranění ramene.

Napsat komentář