Leafs navštíví slunnou Floridu

pregame 20130218MAPLE LEAFS (9-6-0) at PANTHERS (4-6-4)
Posledních 10: Toronto 7-3-0, Florida 3-3-4

Pro Toronto je to první vzájemný zápas s tímto neoblíbeným soupeřem. Florida dokázala minulý ročník získat skalp Leafs ve všech čtyřech zápasech a doma momentálně porazila Toronto v pěti zápasech v řadě. Zabránit šesté prohře na ledě Panthers nemusí být zas tak obtížný úkol. Toronto má druhou nejlepší bilanci venku 6-2-0, na níž se dnes pokusí navázat dalším vítězstvím. Panteři mají zvýšenou motivaci k zastavení šňůry 4 proher v řadě, z nichž hned 3 přišly v prodloužení. Navíc je po dnešním utkání čeká trip po Pensylvánii.

Leafs:

Obavy po zranění jedničky Jamese Reimera se během dalších dvou utkání rozplynuly. Ben Scrivens chytá s velkým sebevědomím a ukazuje se trenéru Carlylovi jako další možný kandidát na brankáře číslo 1. Po solidním výkonu na ledě Caroliny, který ještě na body nestačil, vychytal Scrivens čisté konto v sobotní bitvě o Ontario proti Ottawě Senators.

Sám Ben předpokládá, že po návratu Reimera se jeho nasazování do zápasu znovu omezí. Je připraven dále plnit důležitého člena týmu a plně se soustředit na další příležitosti.

„Každý brankář vám potvrdí, že čisté konto je týmová statistika. Kluci mi dnes hrozně pomohli. Nechali mě vidět puky a nenechali Ottawu dorážet, takže si zaslouží pochvalu.“ Scrivens pro nhl.com

Panthers:

Florida ztratili poslední tři utkání v nastaveném čase. Velké problémy má především s obranou hrou. Průměr 3.79 branek na zápas je nejhorší z celé ligy a právě tady je obrovská změna oproti tomu, jakým hokejem se prezentovali Panteři minulý rok. V posledním derby zápase s Tampu Bay prohráli 5:6 v prodloužení, ale i přes další bod do tabulky není trenér Kevin Deenan vůbec spokojen.

„Do play off nepostoupíte se 48 body. Bod na zápas nestačí, takhle to dál nejde. Musíme najít cestu, jak zvýšit úsilí a končit utkání s dvěma body.“ prohodil před novináři Deenan

Ve formě:

Od zranění Jamese Reimera má Ben Scrivens 95,9% úspěšnost zákroků. Nováček Jonathan Huberdeau má tři góly ve třech zápasech.

Zranění:

Společně s Reimerem zůstává na marodce stále Lupul, Frattin a Gunnarsson. Na straně Floridy vynechá druhý zápas v řadě Kris Versteeg. Na IR listu je Jovanovski, Carusso a Upshall. Útočník Sean Bergenheim ještě neodehrál ani jedno utkání.

Zápas začíná 1:30 SEČ

Napsat komentář