Lupul připraven na návrat

Lupul 20120117

Joffrey Lupul řekl, že je připravený na návrat do zápasu. V pátek lékaři povolili Lupulovi kontaktní hru a útočník Maple Leafs trénoval v útoku s Nazemem Kadrim a Nikolaiem Kuleminem.

Kouč Maple Leafs Randy Carlyle informoval novináře o Lupulově stavu před tréninkem, řekl zároveň, že si není jistý, jestli bude v sestavě pro sobotní zápas proti Jets.

Lupul chyběl v posledních 25 zápasech Maple Leafs. Novinářům naopak řekl, že se připravuje na návrat již v sobotním zápase, čemuž nasvědčuje také výměna Davida Steckela do Anaheimu Ducks. Leafs potřebovali pro Lupula uvolnit místo v sestavě, což se jim díky trejdu Steckela podařilo.

Lupulova zlomená paže ještě není stoprocentně uzdravená, ale levé křídelní útočník Maple Leafs řekl, že je připravený pomoci týmu.

Pro Maple Leafs bude jeho návrat velmi potřebným impulzem, jelikož tým prohrál poslední čtyři zápasy a klesl v tabulce Východní konference až na samou hranici postupu do playoff.

Bude zajímavé sledovat jestli Lupul nastoupí vedle Nazema Kadriho, který v letošní sezoně předvádí skvělé výkony nebo se vrátí k Tylerovi Bozakovi a Philu Kesselovi, se kterými hrál Lupul v loňské sezoně a předváděli také perfektní hru.

„Jsem určitě připravený hrát. Je to důležitý zápas a já tam chci být,“ řekl Lupul po pátečním 90-ti minutovém tréninku v MasterCard Centre. „Bruslil jsem poslední čtyři týdny. Neobávám se mé kondice. Mám vysoké očekávání. Budu se potřebovat samozřejmě trochu rozehrát, ale jsem připravený týmu pomoci.“

„Předloktí asi ještě není stoprocentní nebo takové jaké bylo předtím, než jsem si ho zlomil. Ale lékaři si myslí, že je bezpečné hrát. Další zkouška bude v zápase. Ptali se mě jak se cítím a já jsem jim odpověděl, že se cítím jistě. Řekl jsem jim, ale že to je dost silné.“

Lupul se vrací v pravý čas. Maple Leafs potřebují vytvářet si v zápasech více útočných příležitostí, což Lupul dokáže. Čtyři prohry v řadě a zápas proti Winnipegu Jets, který ztrácí na Maple Leafs pouze jeden bod je tím pravým okamžikem pro jeho návrat.

Napsat komentář