NHL Winter Classic 2014

940-jersey-v-2

Komisionář NHL Gary Bettman oznámil v neděli dopoledne na tiskové konferenci v hale Joe Louis Arena konání zápasu NHL Winter Classic 2014 mezi kluby Toronto Maple Leafs a Detroit Red Wings 1. ledna 2014 na stadionu Michigan Stadium v Ann Arboru.

NHL zrušila plánovaný zápas NHL Winter Classic 2013 mezi kluby Toronto Maple Leafs a Detroit Red Wings 2. listopadu 2012 kvůli probíhající výluce v NHL.

„Historie obou týmů, přeshraniční rivalita, urozenost stadionu Big House a vzrůstající tradice zápasů NHL Winter Classic zvýší očekávání pro tuto událost do nových výšin,“ řekl Bettman.

Gary Bettman zároveň potvrdil celý program Winter Festival včetně zápasu legend obou klubů 2014 Red Wings vs. Maple Leafs Alumni Showdown, který se uskuteční na silvestra 2013. Téměř 100 legend obou klubů by mělo nastoupit ve dvojzápase na stadionu Comerica Park v centru Detroitu.

Součástí Winter Festival budou zápasy American Hockey League, Ontario Hockey League a NCAA.

Diváci se dočkají také série 24/7, kterou bude natáčet stanice HBO a v Kanadě bude vysílána na stanici Sportsnet.

„Tohle byl koncept minulý rok a my jsme řekli, že příští Winter Classic bude mezi těmito dvěma týmy a to je přesně to, co se stane,“ řekl Bettman.

Příští Winter Classic bude o to zajímavější, že oba týmy budou od příští sezony ve stejné konferenci a ve stejné divizi. Půjde tedy o divizní souboj obou týmů.

NHL dále představila dresy obou klubů, ve kterých k zápasu NHL Winter Classic 2014 nastoupí.

V případě obou týmů se jedná o dresy vycházející z prvních svetrů, ve kterých před téměř 80-ti lety hráči obou týmů nastupovali ke svým zápasům. Oba týmy nastoupí v dresech reprezentujích jejich slavnou minulost.

Hráči Detroitu Red Wings nastoupí v ikonických a starodávných červeno-bílých dresech s motivem pruhovaného vzoru a obloukovým nápisem Detroit inspirovaný dresem Detroit Cougars z konce 20. let. Na hrudi nebude chybět okřídlené kolo z konce 30. let. Čísla a jmenovky budou vycházet písma, které Detroit používal na začátku 80. let. Také kapitánské céčko, které bude mít na své hrudi pravděpodobně Henrik Zetterberg vzdát hold týmovému dědictví a bývalým kapitánům.

Hráči Toronta Maple Leafs nastoupí v dresu s královskou modrou a bílou barvou s typickou pruhovanou konfigurací inspirovanou dresy Maple Leafs ze 30. let. Předek dresu bude obsahovat původní logo Maple Leafs z roku 1927. Jedná se o přesnou kombinaci loga a pruhů z původního dresu Maple Leafs. Konstrukce výstřihu je převzata z svetrů, které hráči Leafs nosili v 60-tých letech. Stehy na číslech jsou poctou dresu Leafs z poloviny 50-tých let.

Více o dresu se dozvíte v tomto článku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *