Čekání je u konce! Leafs vyhráli v Ottawě a postupují do playoff

20130420

Toronto Maple Leafs v sobotu večer ukončili devítileté čekání a výhrou 4-1 na ledě Ottawy Senators si zajistili postup do letošních bojů playoff.

Naposledy se Maple Leafs zůčastnili bojů o Stanley Cup v sezoně 2003-04. Tehdy je ve druhém kole vyřadila Philadelphia Flyers v šesti zápasech. Poslední zápas Maple Leafs v playoff se hrál 4. května 2004.

Mnoho hráčů si v sobotu na ledě Ottawy přiblížilo svůj dětský sen o tom, hrát v playoff Stanley Cupu. Včetně brankáře Maple Leafs Jamese Reimera, který podal proti Senators opět výtečný výkon a pochytal 49 z 50 střel domácích.

„Je to neuvěřitelné. To jsou zápasy, ve kterých chcete jako vyrůstající dítě vždycky hrát. To jsou zápasy playoff. Zvlášť pro naše město. Chvilku to trvalo, tak vím, že fanoušci jsou nedočkavý na playoff a jsou připraveni na playoff,“ řekl Reimer po sobotním zápase.

„Je skvělé, že to máme konečně jisté.“

Dvě branky Maple Leafs vstřelil James van Riemsdyk, kterému bylo v době, kdy Leafs hráli naposledy playoff 15 let, ale na zápasy si živě vzpomíná a teď je nadšený, že může být součástí návratu Leafs do playoff.

„Je to skvělé. Dlouho to trvalo a tohle je trh a fanoušci, kteří si určitě zaslouží mít tento tým v playoff a bojovat o pohár,“ řekl třiadvacetiletý útočník, který před sezonou přišel z Philadelphie Flyers.

Kouč Maple Leafs Randy Carlyle řekl, že postoupit do playoff byl cílem tohoto týmu od začátku sezony.

„Snažíme se pro náš tým získat zpět respekt tohle je pro mě nejdůležitější věc. Postup do playoff je završením úsilý, které jsme do toho vložili.“

O jedinou branku domácích se postaral na konci druhé třetiny Jakob Silfverberg. Craig Anderson v brance domácích pochytal 18 z 22 střel Maple Leafs.

James Reimer v posledních týdnech předvádí neskutečné výkony a proti Ottawě pokračoval ve své dominanci proti tomuto soupeři. Výhrou si vylepšil svou bilanci proti tomuto soupeři na 8-1-1 a na ledě Scotiabank Place má dokonce perfektní bilanci 6-0-0.

„Padesát střel, 27 zblokovaných a 13 mimo branku. Celý večer jsme měli hodně příležitostí ke střelbě a také jsme toho využívali, ale Reimer musí být letošní vítěz Vezina Trophy a Hart Trophy. Dostane náš hlas, protože vždycky když jsme proti němu hráli, tak zastavil každý puk, který jsme na něj vystřelili,“ řekl kouč Senators Paul MacLean.

A Reimer si zápasy v Ottawě opravdu užívá.

„Opravdu nevím, kde se berou naše dobré výsledky tady. Je to zábava a je tu skvělá atmosféra. Řekl jsem to milionkrát. Je tu hodně nadšených fanoušků na obou stranách a to prostě dělá skvělé zápasy.“

Po spíše opatrném záčátku se věci velmi rychle změnili.

Na konci osmé minuty se do sebe pustili Frazer McLaren a Matt Kassian. Oba hráči skončili na ledě a Frazer McLaren pak ze zápasu odstoupil a na ledě se již neobjevil. Podrobnosti nejsou známy, ale podle záznamů se zdálo, že má problému s pravou paží.

Těsně před polovinou první třetiny měli domácí hráči výhodu přesilové hry 4 na 3, ale Maple Leafs ukázali svou letošní velmi dobrou formu v oslabení.

Ve 14. minutě střílel od pravého mantinelu kapitán Maple Leafs Dion Phaneuf a kotouč záhadným způsobem skončili v brance, jenže rozhodčí branku po následné konzultaci s videorozhodčím neuznali, kvůli nedovolenému bránění brankáře, kterého se dopustil Leo Komarov.

Senators byli v první třetině střelecky aktivnější v poměru 18-5 a mezi všemi šancemi se vyjímala především tak Erika Condry z poloviny šestnácté minuty, kdy ho v obrovské příležitosti nadvakrát svým pravým betonem vychytal Jamese Reimer.

„Jenom jsem si říkal, prosím tref můj chránič,“ popsal situaci Reimer. „Prostě se snažíte zabrat z branky co nejvíc můžete a jenom doufáte, že nedokáže zvednout kotouč příliš vysoko nebo že bude příliš blízko.“

Také ve druhé třetině byli domácí střelecky aktivnější, ale jako první se radovali Leafs.

V deváté minutě tečoval před Andersonem střelu Codyho Fransona James van Riemsdyk a Leaf vedli 1-0. V polovině 13. minuty zvýšil JVR v přesilové hře na 2-0 po krásné dorážce Kesselovy střely.

Domácí se přeci jen dočkali branky. V poslední minutě druhé třetiny si domácí vytvořili tlak v zóně Leafs a po zbytečné ztrátě kotouče se trefil Jakob Silfverberg.

Ve třetí třetině se Leafs soustředili na bránění náskoku, ale zároveň hrozili z brejků. Z jednoho takového prostřelil Craiga Andersona necelých šest minut před koncem třetí třetiny Nazem Kadri, 3-1 Leafs.

Necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny obral o kotouč jednoho z domácích hráčů Joffrey Lupul a po dalším brejku pečetil výhru Maple Leafs, 4-1.

Tento týden zakončí Maple Leafs základní část dvojzápasem na Floridě, ve středu na ledě Tampy Bay a ve čtvrtek na ledě Floridy a sobotním domácím zápasem proti Montrealu Canadiens.

Napsat komentář