Marlies vyhráli podruhé v řadě svou divizi, o víkendu vstoupí do prvního kola playoff

Marlies 20130421

Toronto Marlies zakončili minulý víkend základní část AHL dvojzápasem na domácím ledě proti St. John’s IceCaps.

Po sobotní prohře 3-4 po samostatných nájezdech oplatili Marlies v neděli svému soupeři stejnou mincí a vyhráli 4-3 po samostatných nájezdech.

Již před víkendovými zápasy si Toronto Marlies zajistili podruhé v řadě Sam Pollock Trophy pro nejlepší tým Severní divize v Západní konferenci. Stejně jako v loňské sezoně získali Toronto Marlies 96 bodů. Letos za sebou nechali druhý tým Rochester Americans o šest bodů. V loňské sezoně to bylo o deset bodů.

První místo ve své divizi si Marlies zajistili výhrou 4-1 právě na ledě Rochesteru Americans, svého soupeře pro první kolo playoff.

Marlies se tak utkají v první kole playoff Calder Cupu se steným soupeřem jako v loňské sezoně.

Toronto Marlies bodovali v 17-ti z posledních 20-ti zápasů základní části. V Západní konferenci Marlies nakonec obsadili celkově druhé místo pouze jeden bod za vítězným Texasem Stars.

Rozpis zápasů proti prvního kola playoff proti Rochesteru Americans:

Zápas č.1: Rochester at Toronto – Sobota, 27.4.
Zápas č. 2: Rochester at Toronto – Neděle, 28.4.
Zápas č. 3: Toronto at Rochester – Středa, 1.5.
Zápas č. 4 (pokud bude potřeba): Toronto at Rochester – Čtvrtek, 2.5.
Zápas č. 5 (pokud bude potřeba): Rochester at Toronto – Sobota, 4.5.

Nedokončená práce

Od dob týmů Orininal Six nevyhrál farmářský tým Maple Leafs Calder Cup.

V loňské sezoně k tomu měli Toronto Marlies velmi blízko. Po skvělé jízdě vyřazovacími boji prohráli až ve finále s bezkonkurenčními Norfolk Admirals 0-4 na zápasy.

Pro Marlies nebyla letošní sezona zrovna lehká. Na podzim se kouč Dallas Eakins mohl spolehnout na sestavu, ve které nechyběl Ben Scrivens, který v loňské sezoně dovedl svůj tým do finále, Nazem Kadri, Jake Gardiner, kapitán Marlies Ryan Hamilton, rozený střelec Keith Aucoin nebo třeba vítěz Calder Cupu z loňské sezony Mike Kostka.

Ti všichni jsou pryč. Od ledna začala pro kouče Dallase Eakinse druhá sezona, ve které musel najít náhradu za odešlé hráče a zapracovat je do sestavy.

Ve sestavě se v letošní sezoně vystřídalo 45 hráčů. Tím posledním je kapitán University of North Dakota Andrew MacWilliam.

Záložní tým Maple Leafs ovšem náročnou sezonu zvládl a v následujících týdnech může dokončit to, co se loni nepovedlo.

Napsat komentář