Phil Kessel vynechal úterní trénink týmu

kessel 20130501

Útočník Maple Leafs Phil Kessel si odnesl z první zápasu playoff proti Bostonu Bruins bolavé zápěstí a vynechal úterní trénink Maple Leafs.

Podle hlasů z tábora Maple Leafs se jedná pouze o „odpočinkový den“ pro střelce týmu a jeho absence v tréninku není nic vážného.

Nasvědčuje tomu také fakt, že Kesselovo místo v útoku vedle Tylera Bozaka a Jamese van Riemsdyka zaujal v tréninku Ryan Hamilton. Pokud by byly problémy Phila Kessela vážnějšího charakteru a měl by například v zápase číslo dvě chybět, tak by kouč Randy Carlyle zcela určitě nasadil v prvním útoku do tréninku jiného top hráče.

Tréninku se nezůčastnili také dva obránci, Cody Franson a Mike Kostka.

Zatímco v případě Codyho Fransona by se nemuselo jednat o nic vážného tak Kostka má zlomený prst na své ruce. Jeho start v dalších zápasech je tak velmi nepravděpodobný.

Cody Franson odehrál ve včerejším zápase pouze limitních 14 minut, což je na něj o téměř pět minut méně než kolik času strávil na ledě průměrně v základní části. Ve středečním zápase ho zasáhla jedna z tvrdých střel hráčů Bruins a Franson zápas nedohrál. Podrobnosti o jeho potížích nejsou známy.

Kromě prvního útoku došlo ke změně také v dalších formacích Maple Leafs.

Joffrey Lupul trénoval vedle Nazema Kadriho a Nika Kulemina, Mikhail Grabovski měl po svém boku Jay McClementa a Leo Komarova a Joe Colborne dělal centra Clarku MacArthurovi a Mattu Frattinovi.

Colton Orr a Frazer McLaren byli mimo.

Kouč Randy Carlyle sliboval po včerejším zápase změny v sestavě a zdá se, že by v sobotu mohl nastoupit Matt Frattin. Ten by se mohl objevit na křídle vedle Nazema Kadriho.

Leo Komarov by tak nastoupil ve čtrtém útoku a ze hry by mohl vypadnout Frazer McLaren.

V obraně bude jistě chybět Kostka, který si včera připsal tři záporné body v hodnocení plus/mínus a byl na ledě u všech branek domácích. Nahradit by ho mohl Ryan O’Byrne, který by mohl před brankou hrát více fyzicky než Kostka.

Do sestavy by se mohl dostat také Jake Gardiner, který by jak je známo pomohl ve hře s kotoučem, které Leafs ve včerejším zápase až příliš snadno ztrácely. Otázkou zůstává, jak moc mu Randy Carlyle důvěřuje.

Napsat komentář