Toronto se těší na první zápas playoff od roku 2004

fans on maple leafs square

Fanoušci Maple Leafs a celé město Toronto se těší na návrat zápasů playoff do města, na první zápas Maple Leafs v playoff od roku 2004.

4. května 2004, zápas číslo 6, Philadelphia Flyers vyhrává brankou Jeremy Roenicka z osmé minuty prodloužení na ledě Air Canada Centre 3-2. V celé sérii pak 4-2 na zápasy a Maple Leafs jsou na dlouhých devět let vyřazeni z playoff.

V pondělí čekání na další zápas playoff skončí. Na ledě Air Canada Centre nastoupí Maple Leafs k zápasu č.3 Čtvrtfinále Východní konference proti Bostonu Bruins za stavu 1-1 na zápasy.

Klub už na první dva zápasy připravil pro fanoušky party před halou ACC s možností sledovat první dva zápasy na obří obrazovce nad jedním z vchodů do ACC.

Jeden z fanoušků založit také petici za rozsvícení CN Tower vždy, když dají Maple Leafs v playoff branku. Celá akce nakonec dopadla tak, že se CN Tower rozsvítí modrou barvou vždy v ten večer, během kterého budou Leafs hrát zápas.

Nadšeni z playoff jsou také hráči a po vítězném zápase číslo dva se všichni hráči Maple Leafs těší na zápas číslo tři ve své hale.

Útočník James van Riemsdyk pro ně má jednoduchý vzkaz.

„Čím víc budete hlasitější, tím lépe,“ vzkázal v sobotu JVR fanouškům.

Fanoušci Maple Leafs sice mají v NHL reputaci jedních z nejtišších fanoušků v lize, ale oba týmy očekávají plný dům v Air Canada Centre a opravdu velký jásot ve chvíli, kdy hráči Maple Leafs vstoupí na led před třetím zápasem.

„Bez pochyby,“ řekl kouč Bostonu Bruins Claude Julien. „Toronto nebylo v playoff dlouhou dobu a fanoušci musí být nadšeni. Víme, že to bude hlučné a atmosféra bude hodně elektrizující a my tomu musíme čelit.“

Kapitán Maple Leafs Dion Phaneuf se těší na reakci fanoušků až hráči vstoupí na led k předzápasovému rozbruslení.

„Celý rok říkáme, že máme neuvěřitelné fanoušky,“ řekl Phanuef. „Jsme rádi, jakým způsobem jsme v sobotu hráli, ale ještě máme před sebou hodně práce.“

Maple Leafs dokončili základní část s bilancí 13-9-2 na ledě Air Canada Centre, zatímco Boston Bruins si v základní části připsali v zápasech venku bilanci 12-9-3.

„Je skvělé, že jsou naši fanoušci nadšení a prokazují nám všechnu tu vášeň. Myslíme si, že to je skvělá věc pro naše město, ale znova opakuji, máme ještě práci, kterou musíme udělat. Musíme se soustředit na zápas a ten se vyhraje na ledě. Musíme se připravit na zápas proti lepšímu Bostonu v pondělí večer…zaručuji vám, že budou lepší než byli v sobotu,“ řekl kouč Maple Leafs Randy Carlyle.

Na zápas v Torontu se těší také hráči Bostonu.

Obránce Dougie Hamilton, který v sobotu odehrál svůj první zápas v playoff NHL v kariéře, zná Toronto velmi dobře. Narodil se tam a velmi se těší na to příležitost hrát před zaplněnou halou v Torontu.

„To bude opravdu skvělé. Vzpomínám si, jak jsem chodil na zápasy playoff jako dítě a vím, že fanoušci v Torontu jsou skvělí. Jsem si jistý, že to bude opravdu dobrá atmosféra,“ řekl Hamilton.

Podle brankáře Bruins Tuukky Raska, který má v playoff bilanci 8-7, to bude pro jeho tým mnohem jednodušší, pokud se jim podaří v Torontu jednou vyhrát.

„Jako hostující tým hrajete dva zápasy a každý by rád vyhrál alespoň jeden zápas ze dvou. A jim se to povedlo. Jsem si jistý, že jsou po výhře spokojení. Nebude to snadné tam hrát, ale musíme prostě bojovat a odehrát dva dobré zápasy venku,“ řekl Rask v sobotu.

Navzdory tomu, že mají Leafs ve své sestavě 13 hráčů, kteří hrají playoff Stanley Cupu poprvé ve své kariéře, tak se vrací domů s vyrovnaným stavem po dvou zápasech. A pokud Leafs v pondělí vyhrají první zápas od roku 2004 tak se ujmou vedení 2-1 na zápasy.

„Myslím, že to bude šílené. Po výhře v sobotu a po tom, co Leafs čekají na playoff kolik, osm, devět let. Viděl jsem video, jak se všichni tlačili na Maple Leaf Square před Air Canada Centre. Jsem opravdu nadšený. Už na to myslím. Je teprve 20 minut po zápase číslo dvě, ale už se nemůžu dočkat až nastoupíme ke třetímu zápasu. Tihle fanoušci si to zaslouží a doufám, že budou šílenější než jindy,“ řekl útočník Joffrey Lupul.

Absence v playoff byla pro fanoušky Maple Leafs dlouhá a bolestivá. Většina z nich si nemůže dovolit platit ceny v Air Canada Centre. Budou to spíše bankéři z Bay Street, kteří budou většinou uvnitř, ale město bude bzučet venku.

One thought on “Toronto se těší na první zápas playoff od roku 2004

Napsat komentář