Draft je tady. Co nás čeká?

NHL-entry-draft-2013Draft 2013 je tady a s tím jsou spojené spekulace o možných příchodech a odchodech jednotlivých hráčů z týmů.

GM Maple Leafs Dave Nonis v minulých dnech řekl, že je ochotný vyměnit kohokoliv ze současného týmu, pokud by to mělo přinést Torontu posílení. Spekuluje se například o kapitánovi Maple Leafs Dionovi Phaneufovi, o kterého ovšem není mezi ostatními týmu velký zájem. Nonis proto očekává, že Phaneuf zůstane u Maple Leafs také v příští sezoně.

Před několika dny se údajně vyjádřil obránce Pittsburghu Penguins Kris Letang o přání být vyměněn do Toronta. Z toho pravděpodobně sejde, jelikož jsou obě strany v Pittsburghu blízko dohodě o nové smlouvě.

Tento týden klub Tampa Bay vyplatila hvězdného útočníka Vincenta Lecavaliera ze smlouvy a vypadá to, že si rodák z Ile-Bizard může vybírat z 28 nabídek z celé ligy. Téměř každý tým má o zkušeného veterána zájem, včetně Maple Leafs. Jednání probíhala v sobotu do večerních hodin.

Dnes ráno se objevila čerstvá spekulace o výměně mezi Maple Leafs a Carolinou Hurricanes. Ve hře by měla být pátá volba Caroliny v celkovém pořadí. Oba týmy spolu zatím pouze diskutují. Součástí případné výměny by mohl být obránce Morgan Rielly, kterého Leafs draftovali jako pátého v celkovém pořadí draftu 2012.

Tím se dostáváme k volbám Maple Leafs.

Toronto vlastní po jedné volbě v každém kole. Leafs začínají 21. volbou v prvním kole a končí v sedmém kole 202. volbou.

V minulých se zástupci Maple Leafs setkali s několika hráči. Tým pozval na pohovor 26 hráčů do hotelu Short Hills v New Jersey, kde se setkali s ředitelem pro skauting Davem Morrisonem, s týmovým psychologem Dana Sinclairem, s kondičním trenérem Anthony Belzou a s týmovým doktorem Dr. Formanem.

Mezi hráči, kteří se se zástupci Maple Leafs setkali byli Anthony Mantha, Zach Fucale, Morgan Klimchuk, Dillon Heatherington, Adam Erne, Remi Ellie, Ryan Hartman, Kerby Rychel, JT Compher, Nick Baptiste, Ryan Fitzgerald and Jake Guentzel.

O letošním draftu se hovoří jako o jednom z nejvíce talentovaných draftů v poslední době. Letos není hráč, o kterém by se tvrdilo, že je jasnou jedničkou draftu. Ještě před několika týdny to sice byl obránce Seth Jones, ovšem v posledních dnech se diskutuje také o útočnících Nathanu MacKinnonovi, Jonathanovi Drouinovi a Aleksanderovi Barkovovi.

Fanoušci Maple Leafs by určitě rádi viděli, kdyby tým draftoval syna bývalého útočníka Maple Leafs Maxe Domiho. Dalšími favority fanoušků Leafs jsou útočníci Bo Horvat, Frederik Gauthier, Kerby Rychel, Hunter Shinkaruk nebo obránce Mirco Mueller.

Koho si nakonec Dave Nonis vybere uvidíme již dnes večer. Sledujte náš on-line přenos na webu Mapleleafs.cz.

Napsat komentář