Mason Raymond se zúčastní tréninkového kempu Maple Leafs

Raymond 20111217

Útočník Mason Raymond se na základě zkušebního kontraktu zúčastní tréninkového kempu Toronta Maple Leafs, který začíná již ve středu 11. září.

Nechráněný volný agant by se mohl stát zajímavou posilou, pokud by se Leafs rozhodli, že je v sestavě volné místo.

„Kemp se blíží a naskytuje se u nás příležitost. On hledá šanci se ukázat, takže by to mohlo vyjít,“ řekl generální manažer Dave Nonis v neděli večer během zápasu Maple Leafs na turnaji nováčků.

Sedmadvacetiletý Raymond strávil posledních šest sezon ve Vancouveru. Ve 374 zápasech vstřelil 80 branek a připsal si 98 asistencí.

Právě GM Maple Leafs Dave Nonis Raymond velice dobře zná. V roce 2005 ho za svého působení u Canucks draftoval ve druhém kole.

„Znám Masona velice dobře. Je další volbou. Je to útočník NHL, dokázal vstřelit 25 branek za sezonu a je mu teprve 27 let. Je rychlý, což je něco, co dá Randy Carlyleovi více možností.“

Raymond by mohl zapadnout do třetího útoku Maple Leafs na místo Matta Frattina, který byl vyměněn do Los Angeles. Zkušební kontrakt mu zatím ovšem nic nezaručuje.

„Uvidíme, jestli je fit. Je to správný kluk a velmi dobrý hráč a mohl by nám dát více možností v sestavě,“ dodal Nonis.

Maple Leafs se stále nepodařilo podepsat novou smlouvu s chráněným volným agentem Nazemem Kadrim, ale podle Nonise to nehrálo v možnosti zkusit Raymonda na kempu žádnou roli. Nonis údajně kontaktoval hráčova agenta J.P. Barry již před měsícem na základě vývoje během letní přestávky.

Nazem Kadri a také obránce Cody Franson stále nemají novou smlouvu s Maple Leafs a podle Nonise neprobíhají v tuto chvíli žádná jednání. Nazem Kadri se před několika dny vyjádřil, že pokud to bude potřeba, tak vynechá tréninkový kemp.

Vypadá to, že se Dave Nonis snaží vyvynout tlak na Nazema Kadriho, případně se připravuje na možnost, že by se s Kadrim nedohodl vůbec.

Mason Raymond zabíral v minulé v platovém stropu Vancouveru Canucks částku 2 275 000 dolarů. V případě, že by Raymond uspěl na kempu Maple Leafs, tak by mohl mít Nazem Kadri ještě větší problémy s podpisem své nové smlouvy u Maple Leafs.

One thought on “Mason Raymond se zúčastní tréninkového kempu Maple Leafs

  1. Super, říkal jsem si, že by jsme mohli zkusit nabídnout tryout Morrowovi, Clearymu nebo Raymondovi. Potom co se první dva rozhodli jinak, jsem zvědavej jakou šanci Raymond dostane. Nepochybně je to hráč nhl, není to tryout typu Jasona Alisona, který jsme zkoušeli asi před 4 lety a bylo jasný, že to nevyjde. Nonise ted čeká hodně těžká práce. Nazem asi na kempu určitě nebude a jak t bude s Fransonem buh vi. Vůbec bych se nedivil, kdyby Cody odešel přes offer sheet.

Napsat komentář