Nazem Kadri podepsal novou smlouvu

kadri-20130404Nazem Kadri podepsal v úterý večer novou dvouletou smlouvu s klubem Toronto Maple Leafs. Stalo se tak večer před zahájením tréninkového kempu Maple Leafs. Dvouletá smlouva zaručuje Kadrimu celkový příjem ve výši 5,8 milionu dolarů.

Jednání se táhla prakticky celé léto. V posledních týdnech se zdálo, že uvázla na mrtvém bodě, kterým byla, jak jinak, výše Kadriho kontraktu. Spekulovalo se dokonce o částkách až kolem pěti milionů dolarů za sezonu a podle vyjádření samotného hráče hrozilo, že by klenot v sestavě Maple Leafs dokonce vynechal tréninkový kemp.

V posledních dnech ale pravděpodobně dostala jednání rychlý spád. Je možné, že na Kadriho zapůsobil také zkušební kontrakt pro útočníka Masona Raymonda.

„Jsem šťastný, že budu s Maple Leafs příští dva roky. Těším se na kemp,“ řekl Kadri na svém twitteru.

Nazem Kadri se v minulé sezoně natrvalo prosadil do základní sestavy Maple Leafs. Ve 48 zápasech základní části vstřelil 18 branek a přidal 26 asistencí. Během třech sezon a 99 zápasů v NHL posbíral 63 bodů za 26 branek, 37 asistencí a 13 bodů v hodnocení +/-.

Dvaadvacetiletý útočník se po minulé sezoně domníval, že by mu mohla jeho produktivita vynést dlouhodobý kontrakt v Torontu. Místo toho ale hráč a klub souhlasili s tzv. bridge kontraktem, během kterého by měl prokázat své schopnosti a vysloužit si opravdu velkou smlouvu.

Podepsáním smlouvy s Kadrim zůstává ještě jeden velký úkol pro Davea Nonise před novou sezonou. A sice podepsání nové smlouvy s obráncem Cody Fransonem, který je také chráněný volný hráč.

Také Franson prožil v loňské sezoně přelomový ročník. Vstřelil čtyři branky a připsal si 25 asistencí. V základní části vytvořil stabilní obrannou dvojici s Markem Fraserem a v playoff se ukázal jako velký hráč.

Franson se ovšem bez platné smlouvy kempu zatím neůčastní. Maple Leafs pod platovým stropem něco pod 2 miliony dolarů.

2 thoughts on “Nazem Kadri podepsal novou smlouvu

  1. Tak to sem opravdu rád.Rozumná smlouva-teď to má ve svých rukách.
    Otázka je jestli 1.8 mil bude stačit i na podpis Codyho.

  2. To uvidíme. Loni měl 1,2M. Nejsem si jistý, ale tuším, že je možný strop o něco překročit

Napsat komentář