Tréninkový kemp začal. Chybí Franson

Setkáním hráčů s médii začal tréninkový kemp Toronta Maple Leafs před sezonou 2013-14. Během dnešního dne probíhala v tréninkové hale MasterCard Centre for Hockey Excellence v Etobicoke nedaleko Toronta série focení a rozhovorů.

Médiím byl k dispozici také kouč Randy Carlyle a GM Maple Leafs Dave Nonis. Ten na kemp pozval celkem 59 hráčů. Nechybí nováčci, kteří se nastoupili minulý týden v dresu Maple Leafs na turnaji v Londonu např. Morgan Rielly, Tyler Biggs a také první volba Maple Leafs v letošním draftu Frederik Gauthier.

Bohužel chybí obránce Cody Franson. Ten stále nemá podepsanou novou smlouvu a podle toho, co ve středu Dave Nonis řekl, bude chvilku trvat, než se šestadvacetiletý obránce přiblíží dohodě s Maple Leafs, tak jako to udělal Kadri. Nonis řekl, že tým nebyl připraven změnit svůj postoj ke Kadrimu a věřil, že hráč bude chtít být přítomen první den kempu.

A tlak je teď na Fransonovi.

„Dali jsem mu nabídku, kterou chceme, aby přijal,“ řekl Nonis. „On to odmítl. V tuto chvíli budeme pokračovat s hráči, které máme na kempu.“

Maple Leafs mají po úterním podpisu nové smlouvy s Nazememe Kadrim k dispozici něco kolem dvou milionů dolarů a to je částka, kterou musí Franson vzít v úvahu.

„To je skutečnost. Máme částku „X“ pod platovým stropem. Máme hráče, kteří se snaží probojovat se do týmu a budou chtít z této částky získat něco pro sebe. Máme jenom tolik, abychom se domluvili. Chápu jeho pozici. On si nemyslí, že to je fér. My ho chceme podepsat, chceme mít Codyho na kempu. Ale on tady není,“ řekl Nonis.

Naopak Nazem Kadri se prvního dne kempu zúčastnil podle plánu a byla na něm vidět velká úleva, která se rozšířila také na jeho spoluhráče. Ti již nebudou muset odpovídat na otázky ohledně Kadriho vyjednávání o smlouvě.

„Jsou rádi, že je konec. Jsem si jistý, že mě vezmou na večeři,“ řekl Kadri.

Krátce po podepsání nové dvouleté smlouvy se může Kadri usmívat. Je připravený zapomenout na léto plné haštěření o smlouvě a připravit se na novou sezonu.

„Moje smlouva je nyní dokončená. Doufejme, že se Franny sejde s agentem a domluví se, protože je důležitým hráčem v našem týmu. Vím, že každý chce, aby se vrátil a vím, že také on chce být zpět. Je pouze otázkou, kdy se tak stane,“ řekl Kadri během prvního dne kempu.

Podle analytika pořadu Hockey Central na stanici Sportsnet Johna Shannona nabídli Leafs Fransonovi dvouletou smlouvu. Franson původně požadoval čtyřletou smlouvu, ale nyní změnil své požadavky a trvá na roční smlouvě.

„Rád bych něco udělal, ale to je to, proč platím svého agenta – abych nemusel řešit obchodní stránku věci,“ řekl Franson minulý týden Chrisu Johnstonovi z Hockey Central. „Obchodní stránka věci je totiž někdy to nejtěžší.“

Šestadvacetiletý obránce si v loňské sezoně vydělal 1,2 milionu dolarů a prožil svou nejlepší sezonu v NHL. V základní části vytvočil společně s Markem Fraserem stabilní dvojici v obraně Leafs a navíc zazářil šesti body v sedmi zápasech prvního kola playoff proti Bostonu Bruins.

Napsat komentář