Tréninkový kemp den druhý

lupul 20130121Druhý den tréninkového kemp hráči Maple Leafs poprvé vstoupili na ledovou plochu. Hned na začátku je důležité udělat dobrý první dojem. A hráči to vědí.

První věc, která dnes zaujala byla dvojice Nazem Kadri, Phil Kessel společně v jednom útoku. Několik let si fanoušci Maple Leafs naříkají, že týmu chybí první centr. Tyler Bozak sice odváděl na tomto postu velmi dobrou práci, ale podle mnoha názorů by mu to více sedělo ve druhém nebo ve třetím útoku.

Možná se tedy rýsuje nové složení prvního útoku Leafs a dvadvacetiletý Kadri vedle Phila Kessela by mohla být dobrá volba.

Navíc být centrem číslo jedna je věc, ke které Kadri podle vlastních slov směřuje.

„Jsme velmi silní a máme na to uspět. Nezáleží na tom, kdo bude kde hrát. Ale od prvního dne chci být centrem číslo 1,“ řekl Kadri po dnešním tréninku. „Od chvíle, kdy jsem začal hrát hokej, jsem chtěl vždycky být tím pravým hráčem pro tým NHL. Doufám, že se mi to daří.“

Mimochodem Tyler Bozak trénoval společně s Joshem Leivem a Carterem Verhaeghem.

Brankář Jonathan Bernier byl ohromen zájmem médií během druhého dne kempu. V Los Angeles byl zájem možná během prvního dne, ale druhý den média většinou již nepřišla. Ne tak v Torontu.

Paul Ranger pak ohromil hlouček novinářů, kteří kolem něj vytvořili skrumáž. Každému z nich se jednotlivě představil a když rozhovor skončil a Ranger zjistil, že se přidali další novináři, tak se představil i těm, na které předtím nedošlo.

„Je to úcta,“ vysvětloval to Ranger. „Je to prostě můj styl. Pracujeme vlastně společně, takže chci s vámi vytvořit dobrý pracovní vztah.“

Kouč Randy Carlyle ve středu večer na týmovém mítingu načrtnul svůj plán pro kemp.

„Je to krátké období,“ řekl Carlyle svým hráčům. „Máte tady příležitost udělat první dojem na trenéry. Jednejte s lidmi s úctou. Média, to je důležitá součást vaší práce v Torontu.“

„Chceme, aby si hráči přisvojili tuto mantru. Když jednáte s lidmi tak, jak chcete aby oni jednali s vámi, tak bude méně rozruchu. Bude tady méně vzájemného negativního působení.“

Hráče pak čekala první porce vyčerpávajícího bruslení. Kouč rozdělil tým na dvě skupiny a nacvičoval se forčeking a hra ve středním pásmu. Následovala hodinu trvající hra s rychlým střídáním. Asistent kouče Greg Cronin udělil vždy několik rozkazů jak hrát a poslal puk buď na jednu nebo na druhou stranu. Potom se odešlo do tréninkových místností.

„Budu unavený, možná to bude trochu bolet,“ řekl obránce Jake Gardiner.

„Bylo to dobré nasazení, dobrý první den,“ řekl další obránce Korbinian Holzer bojující o místo v obraně Leafs.

Většina hráčů Marlies nebo hráčů, kteří se vrátí do juniorských lig byla přiřazena ke zkušený hráčům NHL. Například společně s Kadrim a Kesselem trénoval Brad Ross. Byla to také dvojice Kadri-Kessel, která na sebe poutala pozornost celý den.

„Když máte ofensivní hráče, tak je vždycky možnost, že budou hrát společně. Phil je jeden z našich nejlepších ofenzivních hráčů, náš střelec. Lidé často označí hráče, který hraje vedle Phila jako našeho centra číslo jedna, ale já se na to tak nedívám,“ řekl kouč Carlyle.

Každopádně to je složení, které si bude chtít Randy Carlyle v přípravě velmi dobře vyzkoušet.

Také obránce Paul Ranger dostane pravděpodobně příležitost se ukázat. V Tampě Bay byl mezi čtyřmi nejlepšími obránci. Potom téměř tři roky nehrál. V minulé sezoně se vrátil a nastupoval v dresu Marlies v AHL. Nikdy pořádně neřekl, proč přestal hrát.

„Chci nechat minulost v minulosti. Jsem tady a teď,“ řekl Ranger, který cítí z návratu do NHL velké emoce. „Nemyslel jsem si, že to budu tak prožívat. Ale jsem lidská bytost a něco, co pro vás opravdě něco znamená vás velice zasáhne.“

Jestli je pozice o kterou bude nejtužší boj, tak je to obrana. Tím, že Cody Franson stále nepodepsal s klubem novou smlouvu je složení obrany je stále otevřené. A Paul Ranger se o ní jistě porve.

Středeční první trénink na ledě vynechala dvojice útočníků Joffrey Lupul a Colton Orr. Lupula vyřadila bolest v zádech. Orr chyběl kvůli naražené noze. V případě Lupula by se mělo jednat o záležitost několika dnů, Orr bude chybět zhruba týden.

Netrénovali také Matt Finn a Kenny Ryan. Finn si zranil rameno během turnaje nováčků minulý týden.

One thought on “Tréninkový kemp den druhý

  1. Docela zajímavý ten Bozie, je možný, že pokud nezačne u Phila, tak spadne až do třetí lajny a druhýho centra bude hrát Bolland.

Napsat komentář