Novinky ze třetího dne kempu Maple Leafs

kessel 20130913

Tréninkový kemp Maple Leafs pokračoval v pátek třetím dnem bez účasti dalšího klíčového hráče týmu.

Útočník Phil Kessel odjel na pohřeb a byl tak z tréninku omluven. O víkendu by se měl ovšem vrátit, aby mohl případně nastoupit v neděli k prvnímu přípravnému zápasu Toronta před novou sezonou proti Philadelphii Flyers.

Na ledě chyběli také Joffrey Lupul a Colton Orr, kteří mají zdravotní potíže a stále také Cody Franson, který (ne)vyjednává o nové smlouvě. Podle svého vyjádření pro TSN by Franson rád naskočil do kempu co nejdříve to bude možné.

„Opravdu se mi moc líbí hrát v Torontu. Myslím, že máme skvělý tým a máme nějakou nedokončenou práci. Hodně jsem se toho v minulé sezoně od koučů naučil a cítil jsem, že se moje hra posunula dopředu. Chápu situaci s platovým stropem týmu a jsem připraven kdykoliv podepsat roční smlouvu. Doufám, že se to brzy podaří a já se budu moct vrátit na ledě ke svým spoluhráčům,“ řekl Franson ke své situaci.

Maple Leafs v pátek provedli první zúžení sestavy hráčů, kteří zůstanou na kempu.

Útočníci Connor Brown (Erie – OHL), Fabrice Herzog (Quebec – QMJHL) a Carter Verhaeghe (Niagara – OHL), obránce Matt Finn (Guelph – OHL) a brankář Antoine Bibeau (PEI – OMJHL) byli posláni ke svým juniorským klubům.

Útočník Matt Rupert a obránce Trevor Murphy byli uvolněni z amaterských zkušebních smluv.

Zdá se, že v Torontu panuje velká spokojenost s útočníkem Masonem Raymondem a podle některých spekulací jsou obě strany předběžně dohodnuty na smlouvě.

Napsat komentář