Clarkson suspendován. Slyšení čeká Kessela

Debut útočník Maple Leafs Davida Clarksona v dresu Maple Leafs se odkládá.

David Clarkson byl suspendován zákazem startu v 10-ti zápasech základní části za to, že v nedělním zápase Maple Leafs na ledě Air Canada Centre proti Buffalu Sabres naskočil ze střídačky na led, aby pomohl spoluhráčům v hromadné bitce.

V čase 50:01 vyprovokoval hromadnou rvačku útočník Buffala Sabres John Scott, který napadl elitního útočníka Maple Leafs Phila Kessela. Toho začali dva hráči Toronta bránit a povalili Scotta na led. V ten moment naskočil nepovoleně na led také Clarkson.

Za toto provinění následuje dle pravidel NHL automatický trest zákazu startu na 10 zápasů bez nároku na plat. Clarkson tak přijde o 269 230 dolarů.

První zápas, ve kterém může Clarkson nastoupit bude utkání Toronta na ledě Columbusu Blue Jackets.

Dnes večer se bude jednat o Kesselovy

Slyšení před disciplinární komisí čeká dnes večer také útočníka Phila Kessela. Jednání se bude týkat Kesselově účasti ve zmíněné rvačce. Narozdíl od Scotta útočník Toronta neshodil rukavice a odmítl se s bitkařem Sabres prát, místo toho ho několikrát sekl svou hokejkou. Za zákrok dostal Kessel desetiminutový trest ve hře.

Zatímco o trestu Clarksona nemůže být pochyb, v případě Phila Kessela to tak jednoznačné není.

Brendan Shanahan určitě nerad vidí podobné události jako bylo sekání protihráče hokejkou. Ovšem reakce Phila Kessela se zdá být celkem oprávněnou v momentě, kdy vás jako elitního útočníka vyzve k bitce hromotluk, který je o více než 30 kilogramů těžší. Sebeobrana by teda mohla být velmi silným argumentem Phila Kessela během jednání se Shanahanem.

Výsledek jednání je těžké odhadnout. Pokud vezmeme v úvahu pouze hmotnostní rozdíl obou hráčů a jejich úlohy na ledě, tak by Kessel nemusel chybět v žádném zápase základní části.

Také ono sekání, pokud by to bylo pouze jedno seknutí by se dalo nazvat sebeobranou. Kessel se ovšem ohnal svou hokejkou několikrát a to již může být bráno jako úmysl zranit protihráče.

Těžko se v NHL hledá srovnání, kdy si bitkař jednoho týmu vybral za svou obět hvězdu druhého týmu. Dalo by se ovšem vycházet z jednozápasového trestu útočníka Montrealu Canadiens Mike Cammalleriho, který během přípravného zápasu před sezonou 2010-11 několikrát sekl útočníka New York Islanders Nina Niederreitera. Cammalleri se tehdy domníval, že hit Niederreitera již byl za hranicí pravidel.

John Scott se v pondělí zvláštně vyjádřil v tom smyslu, že napadením Phila Kessela pouze dělal svou práci. Jako důvod uvedl rvačku svého spoluhráče Corey Troppa s Jamie Devanem, kdy byl váhový a výškový rozdíl obou hráčů tak vyšší. Navíc podle Scotta kouč Maple Leafs Randy Carlyle vystavil svého útočníka nebezpečí tím, že ho poslal na led proti němu.

V čem se Scott podle komentátorů ovšem mýlí je to, že provokatérem rvačky byl hráč Sabres Tropp.

Co ovšem Shanahan vezme v úvahu je to, do jaké míry oba hráči porušili pravidla. Scott porušil nepsaná pravidla tím, že shodil rukavice proti elitnímu hráči druhého týmu. Za to pravděpodobně trestán nebude. Zatímco Kessel jednal způsobem, který neodpovídá pravidlům.

Maple Leafs zbývají odehrát tři přípravné zápasy před tím, než 1. října otevřou základní část zápasem na ledě Montrealu Canadiens. Během těchto tří zápasů musí Randy Carlyle najít náhradu v případě, že Kessel odejde z dnešního jednání s jednozápasovým nebo dvouzápasovým trestem.

7 thoughts on “Clarkson suspendován. Slyšení čeká Kessela

  1. tak to je pěkně v prdeli. Sakra to se nám vyplatila ta rvačka blbá :/

  2. tak to nakonec není tak špatný. Dostal stop jenom na tři zbývající přípravné zápasy….aspoň se nezraní;-)

    Proti Montrealu bude hrát, to je super

  3. jj, je to škoda. Bude mu chvilku trvat než se s týmem sehraje. Takže až bude Clarkson v pohodě, tak může být odehráno klidně 20 zápasů. Na to, že to je jedna z největších posil týmu je to nic moc

Napsat komentář