Mason Raymond si vysloužil smlouvu

raymond

Víceprezident a Generální manažer Toronta Maple Leafs Dave Nonis v pondělí oznámil, že klub podepsal roční smlouvu s útočníkem Masonem Raymondem.

Stalo se tak po 12-ti dnech přípravného kempu Maple Leafs, do kterého byl Raymond pozván takzvaně na zkoušku.

„Na základě Masonovy hry v přípravných zápasech máme pocit, že skvěle zapadne do našeho týmu a bude v něm mít podstatnou úlohu. Na podmínkách jsme se dohodli přes víkend a těšíme se, že bude v této sezoně významným přínosem,“ řekl Nonis.

Raymond odehrál v sezoně 2012-13 za Vancouver Canucks 46 zápasů, ve kterých vstřelil 10 branek a připsal si 12 asistencí. V playoff minulé sezony odehrál Raymond 4 zápasy s bilancí jedné branky, jedné asistence a plus 2 bodů v hodnocení +/-. Celou svou dosavadní kariéru strávil Raymond ve Vancouveru, kde odehrál 374 zápasů. Jeho nejlepší sezonou byl ročník 2009-10, ve kterém vstřelil 25 branek a připsal si celkem 53 bodů.

Do přípravného kempu Maple Leafs vletěl Mason Raymond opravdu parádně a v prvních třech přípravných zápasech vstřelil dvě branky. Podpis jeho smlouvy byl možná urychlen suspendací Davida Clarksona, který se ze střídačky zapojil do bitky v přípravném zápase proti Buffalu a byl potrestán zákazem startu v 10-ti zápasech základní části.

Před letošní sezonou se stal Raymond nechráněným volným hráčem, ale nepodařilo se mu podepsal víceletý kontrakt s žádným klubem NHL a tak vzal zavděk alespoň zkouškou u Maple Leafs. Nechránění volní hráči mají před letošní sezonou velmi obtížnou situaci ohledně vyjednávání nových smluv. Platový strop pro letošní sezonu se snížil z loňských 70,2 milionů dolarů (po přepočítání na zkrácenou sezonu) na 64,3 milionů dolarů.

V letošní sezoně si Raymond vydělá u Maple Leafs 1 milion dolarů což o více než polovině méně než si vydělal v loňské sezoně ve Vancouveru. Jeho loňská smlouva byla na 2,275,000 dolarů.

„Byl to čas, kdy musíte být trpělivý, když je zrovna velmi těžké být trpělivý,“ řekl Raymond nedávno.

Jedním z důvodů, proč Raymond souhlasil se zkouškou u Maple Leafs byla známost s Davem Nonisem, který ho za svého působení u Vancouveru Canucks draftoval v roce 2005.

Zároveň podle svých slov věřil, že pro něj bude místo v sestavě týmu. Kouč Maple Leafs Randy Carlyle nechal Raymond hrát také ve speciálních formacích během přípravných zápasů a byl velmi potěšen, co mu zkušený hráč předvedl.

Napsat komentář