Phil Kessel potrestán třemi zápasy

kessel 20130922

Útočník Phil Kessel byl potrestán zákazem startu ve zbývajících třech přípravných zápasech Maple Leafs před novou sezonou NHL za sekání útočníka Buffala Sabres Johna Scotta v přípravném zápase na ledě Air Canada Centre v neděli 22. září.

Dobrou zprávou pro fanoušky je, že se trest týká přípravných zápasů a Kessel tak bude moci nastoupit v prvním zápase nové sezony na ledě Montrealu Canadiens.

„Nebude moci teď vůbec hrát, takže bude muset opravdu tvrdě trénovat,“ okomentoval trest kouč Maple Leafs Randy Carlyle po včerejším přípravném zápase Toronta proti Ottawě, ve kterém již Kessel chyběl.

Podle víceprezidenta NHL pro hráčskou bezpečnost Brendana Shanahana pomohlo Kesselovy, že ještě nebyl trestán a že sekáním Scotta nezranil. Zároveň Shanahan poukázal na Kesselovo sekání obránce Philadelphie Flyers Luke Schenna v předchozím přípraveném zápase Maple Leafs, což je podle něj důkazem opakovaného jednání.

„Uznali jsme, že Kesselovou počáteční motivací byla sebeobrana. Ale on pokračoval a svou holí sekal opakovaně i když již unikl bezprostřední hrozbě od Scotta,“ uvedl Shanahan.

Incident mezi Scottem a Kesselem vyvolal mezi hráči na ledě hromadnou rvačku, do které se zapojil také David Clarkson, který nedovoleně opustil hráčskou střídačku a byl za to potrestán automatickým zákazem startu v 10-ti zápasech základní části.

2 thoughts on “Phil Kessel potrestán třemi zápasy

  1. Tím sekáním mě Phil pěkně zklamal. Myslel jsem, že bude mít víc rozumu.

  2. No já myslím,že v tu chvíli to asi o rozumu není,když na tebe vlítne takový hovado.
    První sekera byla „obranná“ druhá taková „výstražná-klidně Ti zlomím nohu“
    Kess nechodí do soubojů,při bránění stínuje,tělo moc nepoužívá (už sem si zvykl je tam od něčeho jiného),takže proti takovýmu napadení se jinak moc bránit nemůže a alespoň hned neujel jako třeba Cindy Crosbyová.
    Trest ale samozdřejmně zasloužený.

Napsat komentář